Naši fotbalisté si připsali důležité tři body, když až v závěru zápasu rozhodl Ondřej Škorik. Slezský FC Opava přijel do Frýdlantu navázat na domácí vítězství nad Slavičínem (3:1), náš tým chtěl naopak konečně skórovat a sebrat tři body. Již ve 2. minutě musel zasahovat brankář 1. BFK Prepsl a hasit nebezpečnou akci Opavy. Ve “větrné loterii” se občas míč zachoval velmi nepředvídatelně, takže obě mužstva musela být na pozoru a hru se snažila dostat na zem. Domácí zahrozili v 15. minutě, ale střela Fromeliuse netrefila bránu, o chvíli později pálil nebezpečně Škorik. Výborný zákrok vytáhl ve 30. minutě Prepsl a míč vytěsnil na břevno. To byla zřejmě nejnebezpečnější šance Opavy.

Po změně stran domácí přidali a častěji se vydávali na steč opavské svatyně. Zajímavou možnost měl Kratochvíl, ale zakončil mimo bránu. Také hráči Opavy byli nebezpeční a domácí obrana musela hlídat nebezpečné “tykadla” hostů. Rozuzlení tak přinesla až 87. minuta. To zahrával trestný kop Wludyka a míč poslal do sítě SFC hlavou Škorik (1:0). Více než 400 diváků propuklo v jásot a frýdlantským stadionem se nesl chorál: “Frýdlant, my jsme Frýdlant, Frýdlant beskydský!”. Tři body znamenají posun na 8. příčku s 25 body a nyní se nejen hráči, ale i fanoušci těší na příští zápas, kdy se v neděli 15. 4. v 10.15 h utkáme s MFK Havířov na jeho půdě (BUS 8.00 h).

1. BFK Frýdlant – SFC Opava B 1:0
Poločas: 0:0
Branka: 87. Škorik
Počet diváků: 415
Rozhodčí: Polanský – Vojáček, Zavřel
Sestava: sestava: O. Prepsl – M. Střižík, J. Hrdlička, D. Marek (78. M. Šnyta) – A. Kratochvíl, J. Wludyka, O. Škorik, R. Šafner, D. Kučera (67. O. Dvořák) – D. Fromelius (60. P. Soukup), J. Svatonský

Po zápase řekli:

Jiří Krejčí, asistent trenéra: “Bylo to vyrovnané utkání, které jsme naštěstí rozhodli v jeho samém závěru. Ve druhé půli jsme si ale šli za vítězstvím a za předvedený výkon jsme si tři body zasloužili. Je to pro nás povzbuzení před zápasem s Havířovem. Chtěl bych rovněž za celý tým poděkovat našim fanouškům za podporu a pozvat je do Havířova”.

Ondřej Škorik, autor vítězného gólu: “Trestný kop výborně zahrál Honza Wludyka, ale určitě pomohl i vítr, kdy se zdálo, že tam míč zůstal viset déle ve vzduchu, možná tam byla i chyba jejich gólmana. Já jsem se hlavně soustředil na to, ať to trefím, což se naštěstí povedlo. Důležité tři body a věřím, že máme i v Havířově šanci něco uhrát”.

Výsledky našich týmů:

1. BFK starší žáci – FK Darkovičky 7:1 1. BFK ml. žáci – FK Darkovičky 2:7 FC Kopřivnice – 1. BFK dorost 4:4

CzechEnglish