Jak se dokážou “oklepat” naši fotbalisté z prohry na půdě Havířova? Budou již k dispozici někteří hráči, kteří nemohli do minulého zápasu naskočit? Poradíme si s týmem SK Hranice, který bojuje o záchranu? Jak se na zápas připravují naši fanoušci? A překonáme návštěvu z posledního domácího zápasu, který navštívilo 415 diváků?

Pojďme ale popořadě. V neděli 22. 4. od 16 hodin přivítáme na našem stadionu 14. tým tabulky SK Hranice. Hraničtí mají na svém kontě 16 bodů a do Frýdlantu tak pojedou s cílem urvat nějaký ten bodík. Přestože naši fotbalisté jsou na tom o poznání lépe a s 25 body jim patří 9. příčka, také oni musí body stále sbírat. Někteří naši fotbalisté, kteří chyběli v minulém utkání v Havířově, by již měli být k dispozici. To ale určitě neplatí o dlouhodobě zraněných útočnících Veličkovi a Fromeliusovi.

Na zápas se již taky pilně připravují naši fanoušci. Pověstný frýdlantský kotel by měl opět “hučet”. Za svůj výkon v havířově sklidil velkou pochvalu, kdy i za nepříznivého stavu hnali fanoušci svými hlasivkami naše hráče dopředu. Ve spolupráci s FC Baník Ostrava fans Frýdlant, který zastupuje hlavní jednatel Dušan Rek, byly vytvořeny návrhy na 3 nové vlajky, z toho dvě nové bude prezentovány již během nedělního utkání. Rovněž byly představeny nové chorály, a to v následující podobě:

chorál č. 1: “Frýdlant, my jsme Frýdlant, my jsme Frýdlant beskydský, hej, hej!”

chorál č. 2: “Beskydští kováři!!! My jsme ti beskydští kováři, beskydští kováářiii! My jsme ti beskydští kováářií, beskydští kováři!!! My jsme ti beskydští kováři, beskydšti kováářiii ! My jsme ti beskydští kováářií! Bfk! Bfk! Bfk!¨

chorál č. 3 “Frýdlant! Frýdlant, goool! dej pro nás goool! Frýdlant!”

chorál č. 4: “Za červenou!!!, Za žlutou!!! Za hrdost!!! Za slávu!!! Frýdlant, jedem Frýdlant! Frýdlant, jedem Frýdlant!”

chorál č. 5: “Pojďme Frýdlant, pojďme! Dneska góla dáme! Pojďme Frýdlant pojďme! Bfkaaa!

chorál č. 6: “Beskyde, Beskyde, Frýdlant do boje ide! Body Vám nedáme, Frýdlant vyhraje! Bfk, Bfk!

V plánu je i výroba náramků, které si pak budou moci fanoušci zakoupit. Tradiční místo kotle je mezi střídačkami naproti hlavní tribuny. Každý z Vás, který se chce přidat a pomoci vytvořit výbornou atmosféru, je v kotli vítán. Připojit k fandění se ale mohou všichni diváci na stadionu. Pokud máte zájem zapojit se do fandění v kotli, sraz je před zápasem mezi střídačkami. Pomozte vytvořit kulisu, pomoci s choreem, přijďte mezi nás! To vše ve spolupráci s fanklubem 1. BFK Frýdlant a FC Baník Ostrava fans Frýdlant.

Na neděli hlásí krásné počasí, má být polojasno a 22 stupňů. U pokladny si můžete zakoupit slosovatelné bulletiny za 10 kč a vyhrát některou z cen. Takže v neděli od 16 hodin 1. BFK Frýdlant – SK Hranice.

CzechEnglish