Frýdlantští fotbalisté získali bod proti vedoucímu týmu tabulky TJ Sokol Ústí, a to dokonce na jeho půdě. Pro někoho možná překvapivý výsledek, který ale koresponduje s děním na hřišti, ba co více, po výkonu ve druhé půli mohli naši fotbalisté pomýšlet i na body tři.

„Zápas jsme zvládli dobře po taktické stránce. Věděli jsme, že síla soupeře je zejména v jeho útočné fázi, myslím, že jsme na to byli dobře připraveni.  Škoda, že jsme dostali branku po zbytečné chybě obrany v 15. minutě, protože Ústí za celý zápas vyložené šance moc nemělo. Naopak my jsme byli nebezpeční po stranách, škoda jen některých centrovaných míčů, které si nenašly adresáta ve vápně. Ve druhé půli jsme již podle mne byli lepší. Hrozili jsme i ze standartních situací a v 52. minutě to tam konečně padlo, když se hlavou trefil Hrdlička. I pak jsme měli několik zajímavých možností, ale skóre se již neměnilo.  Podle mě jsme dva body spíše ztratili, než jeden získali, ale samozřejmě každý bod z venku se počítá“, hodnotil zápas trenér Martin Šrámek.

„Za druhou půli jsme si zasloužili vyhrát, naopak první poločas byl spíše v režii domácích. Ale bod s vedoucím týmem divize a navíc na jeho hřišti má svou váhu. Důležité je, že jsme herně obstáli a rádi bychom to přenesli i do středeční dohrávky se Šternberkem. Opět se budu opakovat, ale naši fanoušci nám tady vytvořili absolutně domácí prostředí a proto jim za celou kabinu chci poděkovat“, komentoval po zápase útočník Jan Svatonský

Výhrou si Frýdlant upevnil 8. příčku se ziskem 29 bodů!

TJ Sokol Ústí – 1. BFK Frýdlant 1:1

Poločas: 1:0

Branky:  12. Marek – 52. Hrdlička

Rozhodčí: Slováček – Hanák, Liška

Diváků: 360

Sestava: O. Prepsl – M. Střižík, O. Škorik, J. Hrdlička, D. Marek – D. Kučera, O. Dvořák, R. Šafner, J. Wludyka (90. M. Chlebek), A. Kratochvíl (79. D. Hutník) – J. Svatonský (87. M. Šigut)

Připomínáme, že ve středu 2. 5. se hraje další divizní utkání. Od 17 hodin hostíme FK Šternberk. Přijďte povzbudit naše fotbalisty!

Výsledky našich týmů:

1.BFK “st. žáci” – Heřmanice 7:2
branky: Plucnara 2, Kurečka, Papík, Výmola, Junga, Staněk

1. BFK “ml. žáci” – Heřmanice 4:1
branky: Šustai, Junga, Pěgřimek, vlastní

1.BFK dorost – FC IRP Český Těšín 7:4

Branky: Brablec 2, Milar 2, Jedlička, Bystroň, Vojáček

 

CzechEnglish