Celkem přes 300 kilometrů cesty a 6 hodin v autobusu na cestě do Jeseníku a zpět absolvovali v sobotu naši fotbalisté, body však nepřivezli. Asi nejlépe průběh zápasu vystihuje pohled soupeře, citujeme z jesenického webu: “Vítězství Jeseníku bylo ubojované, vydřené, upachtěné, ale nesmírně důležité. Právě bojovnost bylo to, co zdobilo jesenickou partu v sobotním souboji s fotbalovějším a herně vyzrálým soupeřem. Hosté byli živější a chtěli hrát fotbal. Zároveň bylo trochu znát, že mají nahráno a užívají si klidný střed tabulky. Jesenické mužstvo hrálo o hodně a bojovností i nasazením předčilo soupeře, který měl více šancí, častěji hrál s míčem, ale střelecky se neprosadil”.  To asistent trenéra Frýdlantu Jiří Krejčí své svěřence nešetřil. “Dnes na nás stačila bojovnost  soupeře. Kluci si nezaslouží pochvalu, po fotbalové stránce to byla tak trochu tragédie”, řekl Krejčí. Na celý rozhovor se můžete podívat na klubové TV.

Domácí se ujali vedení hned v 5. minutě, když se k tyči trefil přesně Vavrač (1:0), v 17. minutě mohl srovnat Svatonský, s jeho střelou si jesenický gólman poradil. Tlak Frýdlantu se stupňoval ve 2. půli, v 71. minutě měl blízko ke skórování Hrdlička, jeho hlava šla těsně vedle.  V 77. minutě orazítkoval opět hlavou břevno Šigut, o chvíli později zachraňoval na čáře znovu jesenický brankář. V 90. minutě, v době největšího tlaku, podnikl Jeseník rychlý brejk a Marcinov dal tomuto zápasu gólovou tečku. Frýdlant – Jeseník 2:0!

FK Jeseník – 1. BFK Frýdlant 2:0

poločas: 1:0

branky: 5. Vavrač, 90. Marcinov

rozhodčíLukašík – Kaloč, Richtár

diváků: 186

sestava: Prepsl – Střižík, Hrdlička, Dvořák,  – Kratochvíl (46. Hutník), Šafner,  Škorik, Wludyka, Kučera (46. Marek) – Svatonský, Šnyta (70. Šigut)

Ve středu 16. 5. od 17 hodin je na programu dohrávka, v níž hostíme na domácím hřišti FK Kozlovice u Přerova. Přijďte podpořit naše hráče.

 

 

CzechEnglish