Ve středeční dohrávce proti týmu z Kozlovic si naši fotbalisté připsali další tři jarní body a dokonce si s chutí zastříleli. 1. BFK Frýdlant předvedl jeden z nejlepších výkonů jara a potěšil tak domácí fanoušky, kterých na zápas vzhledem ke středečnímu termínu příliš nedorazilo, ale ti co přišli, rozhodně nelitovali.

FK Kozlovice přijely do Frýdlantu se ztrátou pouhých 5 bodů na vedoucí Ústí, očekával se těžký zápas a vyrovnaný boj. Domácí však předvedli výborný výkon, kdy soupeře zaskočili svou aktivitou, kombinační hrou, nádhernými akcemi směrem dopředu a šancemi, z kterých nakonec padly čtyři branky. Domácí fanoušci se ve středečním podvečeru opravdu fotbalem bavili.

V první půli našim fotbalistům trvalo dlouho, než se prosadili a fanoušci čekali na gól až do 40. minuty, kdy otevřel skóre Ondřej Škorik, jak jinak než hlavou (1:0). To byl důležitý moment a do šatny mohl ještě nadělit druhou branku Kučera, který trefil ale pouze tyč hostující svatyně.

Po změně stran fotbalisté 1. Beskydského FK ještě přidali na obrátkách. V 54. minutě rozjeli rychlou akci Šigut se Svatonským a posledně jmenovaný ji korunoval gólem na 2:0. Frýdlant chtěl více a hnal se za dalšími brankami, dvě výborné možnosti na zvýšení skóre měl Kučera a ke slovu se na druhé straně konečně dostali i hosté, míč mířící do šibenice vytáhl ven spolehlivý Prepsl. V 84. minutě si diváci potřetí zakřičeli gól a opět to byla rychlá a pohledná akce, kterou rozjel Šafner a ke skórování vybídl Šnytu, který si zřejmě vzal inspiraci z probíhajícího MS v hokeji a hokejovou kličkou obešel gólmana a zavěsil (3:0).  O tři minuty později dal konečnou podobu výsledku Hrdlička, který si po rohovém kopu na míč vyskočil nejvýše a hlavou skóroval na 4:0.

Tři body zůstaly doma, fanoušci si čtyřikrát zakřičeli gól a navíc tenhle zápas rozhodně nenudil. Jen tak dál, pánové a v neděli 20. 5. od 17 hodin pojďme na Vsetín!

“Dnes jsme vyhráli zaslouženě. Myslím, že jsme byli ve všech směrech lepší, v důrazu, nasazení i zakončení. Hosty jsme pustili prakticky jen do dvou vyložených šancí. Hráli jsme poctivě z obrany směrem dopředu a to byl klíč k úspěchu. Věřím, že výhra o čtyři branky je nejlepší pozvánkou ne nedělní souboj se Vsetínem”, zhodnotil zápas a zároveň pozval diváky na neděli Martin Šigut

1. BFK Frýdlant – FK Kozlovice u Přerova 4:0

poločas: 1:0

branky: 40. Škorik, 54. Svatonský, 84. Šnyta, 87. Hrdlička

rozhodčí: Kaloč – Lukašík, Bebenek

diváků: 204

sestava:  Prepsl – Střižík, Hrdlička, Marek – Kratochvíl, Šafner, Škorik (73. Hutnik), Wludyka, Kučera – Svatonský, Šigut (66. Šnyta)

CzechEnglish