Dosavadní jarní domácí zápasy přinesly fandům 1. Beskydského FK radost z pěti výher, pouze jednou nebodovali naši fotbalisté naplno, a to hned v úvodním duelu se Slavičínem (0:0). Jakoby se podzimní výhry venku a ztráty na domácím poli přetočily v domácí neporazitelnost a to je vlastně jen dobře. Do konce sezóny zbývá posledních pět kol, Frýdlant se usídlil na 8. pozici, doposud získal 38 bodů a všichni věříme, že ještě nějaký ten bod do konečného účtování zahrne. Již nyní je ale možno sdělit jeden podstatný fakt. Tato sezóna se zapíše jako ta nejúspěšnější za dobu 87 let existence našeho klubu. Jde celkově o šestou sezónu v divizi a jelikož se v našem klubu nikdy vyšší soutěž nehrála a dosavadním maximem byl loňský zisk 37 bodů, je jasné, že tento ročník stanoví nový rekord.

Pojďme si to společně užít a v neděli vyrazme na předposlední domácí divizní utkání v tomto soutěžním ročníku. Přijede FC Vsetín, který si také užívá klidného středu tabulky, má na svém kontě 30 bodů a patří mu 10. místo. Minulý zápas MFK Havířov – FC Vsetín (2:1) našemu nedělnímu soupeři body nepřinesl, o to větší motivaci bude mít, je získat na naší půdě. Naši fotbalisté jsou po středeční výhře 4:0 nad Kozlovicemi v dobré pohodě a všichni se již těší na nedělní duel, který začíná v 17 hodin. Na zápas je delegována trojice rozhodčích Kotala Filip – Bebenek Petr, Šištík Petr. Delegátem svazu je Juřička Jiří.

Premiéru bude mít nová vlajka o rozměrech 3×1 metr. Chystá se rovněž zajímavé choreo, na kterém fanklub pracuje již několik dnů. Kdo chce pomoci a zapojit se do fandění, je jako obvykle vítán v kotli mezi střídačkami.

Na neděli hlásí polojasno a teplotu okolo 20 stupňů. I proto věříme, že se opět dostaneme na návštěvu mezi 400 – 500 diváků, jak bývá ve Frýdlantu zvykem.U pokladny si můžete koupit slosovatelné bulletiny (10 Kč), klubové šály (190 Kč) a náramky (50 Kč).

Pokud budete chtít zajít na fotbal již v sobotu, pak starší žáci hrají doma od 9:00 hodin, mladší pak od 10:45 h.  Soupeřem jim bude tým z Kozlovic.

Každopádně v neděli 20. 5. od 17 hodin 1. BFK Frýdlant – FC Vsetín!

 

CzechEnglish