V zápase se Vsetínem diváci příliš brankových příležitostí neviděli, přesto ke třem bodům měli blíže naši fotbalisté. Za krásného počasí se na frýdlantském stadionu sešly necelé 4 stovky diváků a zejména frýdlantský kotel se hodně činil a hnal své hráče dopředu. Ti ani tentokrát fanoušky nezklamali , ale navíc než na bod dnes nedosáhli.

Z průběhu zápasu stojí za zmínku dvě velké šance domácích v první půli. Nejdříve se v 8. minutě po přihrávce Šiguta ocitl ve výborné příležitosti Kučera, ale zblízka na spolehlivého brankáře Eliáše nevyzrál. Ve 27. minutě pak mohl otevřít skóre Hrdlička, ale gólman Vsetína opět čaroval.

Ve druhém poločase se Frýdlant snažil urvat zápas ve svůj prospěch, ale dlouho se mu to nedařilo. Až v 75. minutě to tam konečně padlo, když se ve vápně dobře zorientoval Svatonský, míč posunul na Wludyku a ten se trefil do černého (1:0). Vedení ale naši fotbalisté neudrželi a v 83. minutě se k odraženému míči dostal Foltýn a prakticky první střela Vsetína mezi tyče skončila v síti bezmocného Ježe (1:1). V neděli se tak ve Frýdlantu nakonec body dělily.

“Těžko se nám hraje proti soupeři, který brání celý zápas. Snažili jsme se, měli jsme tam tři velmi dobré příležitosti, ale branku jsme dali až v 75. minutě. Soupeř srovnal v závěru, kdy se tam míč odrazil od několika hráčů a hosté tak stanovili konečné skóre na 1:1. Bohužel i takové zápasy jsou, Vsetín svou taktiku postavil na obraně, což se mu vyplatilo. Zajímavé je, že my jsme většinu bodů za sezónu ztratili se soupeři, kteří jsou pod námi a minimum s celky, které jsou na špici. I to o něčem svědčí”, zhodnotil po zápase trenér Martin Šrámek.

1. BFK Frýdlant – FC Vsetín 1:1

poločas: 0:0

branky:  75. Wludyka – 83. Foltýn

rozhodčí:  Kotala – Bebenek, Šištík

diváků: 362

sestava: Z. Jež – D. Marek, J. Hrdlička, M. Střižík –  D. Kučera, O. Škorik J. Wludyka, R. Šafner, A. Kratochvíl (62. M. Šnyta ) – M. Šigut (62. O. Dvořák)  J. Svatonský (75. D. Hutník)

Příští zápas: FC Dolní Benešov – 1. BFK Frýdlant (SO 26. 5. v 17 h, bus 14.00 h)

CzechEnglish