Přinášíme výsledky našich mládežnických týmů z uplynulého týdne. V sobotu odehrála obě naše žákovská družstva utkání proti týmu FC Kozlovice. Starší žáci ve svém zápase zvítězili, mladší uhráli remízu. V neděli se pak náš dorost utkal s Bystřicí, která byla nad síly našich kluků. Jednotlivé zápasy jsou podrobněji rozebrány níže.

Dorost

Bystřice – 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí  3:2

Branky: Teper, Milar

Sestava: Kurečka – Brablec, Haták, Kovář, Závodný, Teper, Bystroň (Plucnara), Prokop, Hajda, Salava, Milar

V dalším kole krajské soutěže dorostu jsme zavítali do Bystřice, která byla na 2. místě tabulky, takže nás čekal těžký soupeř. První poločas jsme byli lepším tymem a zaslouženě se dostali do vedení brankou A. Tepera a mohli přidat i další branky, ale bohužel v poslední minutě prvního poločasu jsme dostali branku z penalty po zbytečném faulu a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu. Po přestávce jsme udeřili z prvního útoku, když výborně hrající Teper našel krásnou přihrávkou Matěje Milara a ten se nemýlil a znovu jsme vedli. Postupem času domácí přebrali iniciativu, zatlačili nás a my spoléhali na brejky, ale bohužel náš tým, ve kterém hráli 4 starší žáci a podali velice dobrý výkon, tlaku neodolal a po dvou brankách domácí skoré otočili. Klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost a kvalitní výkon hlavně v prvním poločase, bohužel na body to nestačilo. Zápas zhodnotil trenér Roman Hajda. Další utkání sehraje dorost ve středu 23. 5. od 17h doma s Havířovem.

Starší žáci

1.BFK Frýdlant n. O. – FC Kozlovice 5:2

Branky: Papík 2x, Plucnara, Haták, Kurečka.

Sestava 1. BFK: Manestar (Drabina) – Hajda, Staněk J., Liška, Staněk M. (Filip) – Plucnara, Kurečka, Haták, Výmola – Papík, Junga (Pavela)

Starší žáci 1. BFK Frýdlant n. O. se v sobotu 19. 5. 2018 utkali na umělce ve Frýdlantu n. O. s hráči FC Kozlovice. V zápase nakonec zvítězili 5 : 2, přestože po první polovině utkání prohrávali 0 : 1. Příčinou neúspěchu v prvním poločase bylo neproměňování vyložených gólových příležitostí. Zlepšený výkon v poločase druhém a zejména výrazné zlepšení v koncovce vedl ke konečnému vítězství v zápasu. „Za vítězství a výkon ve druhé půli zaslouží kluci pochvalu“ – Petr Lichnovský (trenér)

Mladší žáci

1. BFK Frýdlant n. O. – FC Kozlovice 3:3

Branky: Šustai, Pěgřimek, Brož

Sestava: Tomeček – Brož, Gucký, Vantuch, Šustai, Tomášek, Boruta, Somr, Stávek, Svák, Pěgřimek, Junga, Pavela, Buďo

Mladší žáci se postavili proti stejnému soupeři, jako starší žáci, tedy FC Kozlovice. Utkání bylo velice vyrovnané a bylo znát, že obě družstva chtějí v zápase zvítězit. První branku utkání vstřelili hosté. Krátce před koncem poločasu pak přišlo vyrovnání zásluhou Šustaie. Druhý poločas začal lépe pro naše kluky, když se z dálky trefil Brož. Kozlovice však dokázali dvěma brankami zápas otočit a ještě chvíli před koncem zápasu drželi vítězný stav. Dvě minuty před koncem utkání naši hráči rozjeli akci na konci, které je čekalo zasloužené srovnání skóre. Branku vstřelil Pěgřimek.

Pozvánka k dalšímu utkání žáků

Další zápas čeká naše žáky doma v neděli 27. 5. proti Fryčovicím. Jedná se o důležité utkání pro starší žáky, kteří v něm mohou potvrdit výbornou formu a udělat další krok k vítězství krajské soutěže a tudíž i postupu do krajského přeboru. Utkání začínají v 9:00 starší a 10:45 mladší.

Starší přípravka

Zápasy zrušeny z důvodu špatného počasí

Mladší přípravka

Zápasy zrušeny z důvodu špatného počasí

CzechEnglish