Naposledy v této sezóně se před domácím publikem představí fotbalisté 1. Beskydského FK. V neděli na našem hřišti hostíme TJ Lokomotivu Petrovice, které jsou s 22 body na 14. místě tabulky. O poznání lépe jsou na tom naši fotbalisté, kteří si ve středeční předehrávce připsali již 40. bod do tabulky za remízu 1:1 na hřišti Nových Sadů. Mančaft se tak v neděli chce rozloučit s fanoušky výhrou a pojistit si 8. místo v divizi. Každopádně již teď je jisté, že celkový bodový zisk přesáhne loňských 37 bodů a zapíše se tak do historie klubu jako nejlepší divizní sezóna v 87leté historii klubu.

Utkání však bude mít ještě jeden zvláštní nádech. Před domácím publikem dá Frýdlantu své sbohem Michal Chlebek, který po této sezóně definitivně ukončí své několikaleté působení ve Frýdlantu. Ještě v dobách krajského přeboru ho k nám společně s Tomášem Kubáněm na podzim roku 2013 přivedl tehdejší trenér Pavel Smatana z Českého Těšína. V roce 2015 se se svými spoluhráči radoval Michal Chlebek z postupu do divize a v průběhu podzimu již vedl frýdlantský tým jako hrající trenér. A vstup do trenérského kolotoče měl úspěšný, když z prvních pěti zápasu dokázal čtyřikrát zvítězit. Po dvou sezónách předal trenérské žezlo současnému kouči Martinu Šrámkovi, dresu 1. BFK zůstal věrný. Na jaře trápí Michala zranění, nicméně v posledním utkání v Nových Sadech již v průběhu druhé půle zasáhl.

Na otázku, na co vzpomíná ve své kariéře nejraději, odpověděl: “Určitě na každý start v 1. lize, za takovou příležitost jsem byl vděčný a nezapomenutelný zážitek byl i bronz na ME neprofesionálních týmů ve Francii “, říká 39letý bývalý hráč Frýdku-Místku, Lískovce, SFC Opava, Bohemians Praha, Hlučína či Karviné.  Fanoušci Frýdlantu si při vyslovení jména Chlebek vzpomenou na precizně zahrané přímé kopy, ze kterých padaly nádherné branky či na proměněné pokutové kopy.  Určitě za všechny fanoušky, vedení klubu, realizační tým i spoluhráče můžeme Michalovi poděkovat za těch pět let, které odehrál v našich barvách a popřát mu vše nejlepší jak v osobním životě tak na sportovním poli.

Přijďte se v neděli rozloučit s úspěšnou fotbalovou sezónou, překvapení připravuje i frýdlantský kotel, a tak se všichni společně můžeme těšit na zajímavé sportovní odpoledne. Zápas začíná v 17 hodin, připomínáme jako obvykle, že zakoupit si můžete slosovatelný bulletin a klubové suvenýry. Počasí na neděli slibuje polojasno a příjemných 25 stupňů.

CzechEnglish