Byla to show, na kterou byla radost se dívat. Tedy pokud jste patřili k té většině z 340 diváků, která fandila frýdlantským barvám. Hlavní režisér představení Jan Svatonský, v roli asistentů režie Wludyka a Šigut a vlastně celý tým podal výkon, kterému se na závěr představení tleskalo ve stoje. Jako v divadle. Není divu. Šest zářezů v síti Petrovic, parádní akce a konečný výsledek 6:1 hovoří za vše.
Vše je prodáno, vše je domluveno, Frýdlant je už dohodnutý s Petrovicemi. Klasické předzápasové spekulace, které se vždy vyrojí, když jednomu týmu o “nic” nejde a druhý hraje “o život”. Dokonce některé sázkové kanceláře stáhly nakonec tento zápas ze své nabídky. Ano Petrovicím šlo o hodně. Na udržení reálné naděje ve hře o udržení potřebovaly naplno bodovat. Frýdlant však nezavdal žádnou příčinu různým “zaručeným informacím” a svého soupeře doslova smetl.
Hlavně čistý hattrick exligového Svatonského, kterého dosáhl během neuvěřitelných dvanácti minut, stojí za zápis do fotbalových statistik. “Naposledy jsem se třikrát v jednom zápase trefil ještě v dresu Viktorie Žižkov ve Dvoře Králové, podstatné ale je, že jsme vyhráli a potěšili tak domácí fanoušky. Nechtěli jsme nic podcenit, věděli jsme, že Petrovice hrají o holé bytí či nebytí, navíc nás dost namotivovalo i to, když nám někteří nevěřili, že k zápasu přistoupíme na sto procent. Výsledek i výkon samotný hovoří za vše. Podstatné bylo, že jsme dali rychlý gól, což nás uklidnilo a přestože pak soupeř v průběhu zápasu dal kontaktní gól, dokázali jsme rychle odpovědět a přidat další branky”, hodnotil po zápase spokojený autor třech gólů Jan Svatonský.
Na trávníku se objevil i loučící se Michal Chlebek, který střídal ve 28. minutě zraněného Kratochvíla a užil si tak ovací od fanoušků 1. Bfk, kteří mu v kotli připravili transparent “Michale, děkujem”. Sám si připsal jednu asistenci a byl blízko vstřelení branky. “Samozřejmě se s fanoušky Frýdlantu neloučím úplně, budu dále chodit na zápasy, podporovat tým. Mám tady spoustu přátel a Frýdlant mi přirostl k srdci”, řekl na závěr svého působení Michal Chlebek, který se pravděpodobně objeví od příští sezóny v Lískovci.
Ve Frýdlantu to byl skutečně povedený podvečer okořeněný šesti brankami, které všechny padly ze hry navíc po krásných akcích. Sestřih připravujeme, a proto sledujte naši klubovou TV. V tabulce jsme si tímto vítězstvím definitivně pojistili 8. místo se ziskem 43 bodů a nikdo nás již v tabulce nemůže předběhnout.
V pátek 8. 6. od 18 hodin hrajeme poslední divizní utkání v tomto ročníku v Novém Jičíně. Věříme, že si tento zápas nenecháte ujít a vzhledem k blízkosti soupeře pojedete tým povzbudit a vytvoříte našemu mančaftu domácí kulisu. Odjezd autobusu je v 16 hodin.
1. BFK Frýdlant – Lokomotiva Petrovice 6:1
poločas: 1:0
branky: 10. M. Šigut, 52. J. Wludyka, 56. J. Svatonský, 64. J. Svatonský, 68. J. Svatonský, 85. J. Wludyka – 55. J. Urban
rozhodčí: Poláček – Volek, Koláček
diváků: 340
sestava: O. Prepsl – M. Střižík, J. Hrdlička,   D. Marek – O. Dvořák, O. Škorik (79. M. Indra), R. Šafner,  J. Wludyka,  A. Kratochvíl (28. M. Chlebek) – M. Šigut, J. Svatonský
CzechEnglish