Letošní sezóna v Moravskoslezské divizi se do fotbalové kroniky zapíše zlatým písmem.  Tým mužů totiž skončil na konečném osmém místě, získal 43 bodů a překonal tak dosavadní maximum, kterým bylo loňské 12. místo. Vyšší soutěž než divize se ve Frýdlantu nikdy nehrála a jelikož tato sezona byla v divizi celkem šestá (1991 – 1994 a 2015 – 2018) můžeme směle konstatovat, že 1. BFK Frýdlant dosáhl svého dosavadního maxima.

Frýdlantští se rvali s velkou konkurencí. Trochu by se hodil příměr generálního manažera Viktorie Plzeň Adolfa Šádka o tom, jak bude s klackem bojovat proti tankům ze Slavie a Sparty. Také 1. Beskydský FK měřil mnohdy síly se soupeři trochu jiné „váhové kategorie,“ často s kluby s několikanásobně vyšším rozpočtem a úplně jinými možnostmi, přesto Frýdlant obstál více než solidně.

Klíčů k úspěchu bylo několik. Například osobnost trenéra Martina Šrámka, který si k sobě vzal asistenta Jiřího Krejčího, s nímž vytvořil skvěle fungující tandem. Hráči pochopili a vstřebali nový herní styl, během podzimu nasbírali 21 bodů a na jaře jich přidali dalších 22. „Na podzim jsme měli lepší bilanci na hřištích soupeřů, na jaře jsme naopak doma ani jednou neprohráli a pouze ve dvou zápasech remizovali. Na jaře jsme se i střelecky probudili a začali konečně proměňovat šance, které jsme si vytvořili. Ironií je, že jsme prakticky celé jaro měli zraněné všechny čtyři útočníky. Naštěstí je dokázali zastoupit ostatní hráči,“ říká trenér Martin Šrámek.

V kabině se také sešla skvělá parta hráčů, která táhla za jeden provaz. Vedle zkušených matadorů se vytáhli i mladíci, kteří jsou teprve na začátku své mise v dospělém fotbale. „V některých zápasech nastoupilo v základní sestavě i pět fotbalistů ve věku 18 – 20 let,“ připomněl trenér Šrámek, který s mladými fotbalisty počítá i do budoucna.

Neméně důležitým faktorem byli i fanoušci. „Do Frýdlantu se vždy těšíme. Chodí tady hodně lidí, je tu výborná kulisa a to vám závidíme“, zní unisono z úst hostujících hráčů a trenérů. 1. BFK si i v této sezoně udržel nejvyšší diváckou návštěvnost ze všech týmu soutěže – domácí zápasy sledovalo v průměru 410 diváků. Nejvíc fanoušků sledovalo bitvu s Havířovem, kdy na stadion přišlo více než pět stovek diváků.

Fotbalisté 1. BFK Frýdlant se po krátké dovolené sejdou znovu 2. července a začne jim příprava na nový divizní ročník.  Odehrají také tři přípravné duely, a to s MFK Vítkovice (2. liga), FC Hlučín (3. liga) a SFC Opava B (divize).

Na závěr je potřeba poděkovat všem hráčům za odvedené výkony a celému realizačnímu týmu za práci pro mančaft. Dále děkujeme všem sponzorům i městu Frýdlant nad Ostravicí za finanční podporu, bez které se žádný sport neobejde. A fanouškům pak děkujeme za přízeň a hlasitou podporu jak při domácích tak i venkovních zápasech.

hráčské statistiky divize E naleznete zde: http://fotbalunas.cz/statistiky/soutez/37/

 

CzechEnglish