Další ze série hodnocení mládežnických týmů pro nás připravili trenéři mladších žáků Denis Dušík a Milan Dušík

Mladší žáci v celkové tabulce nakonec skončili na třetím místě se ziskem 36 bodů a skóre 81:53. V konečném důsledku se dá brát třetí místo jako úspěšné. Soutěž opanoval tým z Darkoviček, který za celou sezonu neztratil, ani bod a zcela zaslouženě skončil na prvním místě. Na druhém místě pak skončila Vřesina. Podle mého názoru se jednalo o kvalitní soupeře, na které jsme ani při vypětí všech sil neměli. Co mě naopak těší, je že v té druhé skupince týmů, která čítala 4 týmy výkonnostně na stejné úrovni jsme obstáli a skončili nakonec nejlépe. Velká škoda je počet zápasů, které kluci odehrají. Jelikož v krajské soutěži hraje pouze 10 týmů, sezona byla pro nás velice krátká. Pro lepší rozvoj našich hráčů by bylo vhodné hrát soutěž s více týmy a tedy větším počtem zápasů. Tím více mě tedy mrzí, že starší žáci v posledních zápasech nedokázali dotáhnout postup do konce a další sezónu tak budeme stále hrát krajskou soutěž.

Když bychom přešli k hodnocení jednotlivých zápasů a jarní části sezony jako celku, můžeme vidět velkou proměnlivost našich výkonů. Kluci zatím nedokáží udržet výkonnost po celou sezonu. Proto jsou vidět utkání, kdy nad soupeřem dominujeme a jsme lepším týmem na hřišti, ale také zápasy ve kterých to vypadá, že soupeř hraje o ligu výše. Dalším velkým problémem je tréninková morálka některých hráčů, kteří by měli být klíčovými hráči, ale vzhledem ke své lehkovážnosti na trénincích tohoto svého potenciálu nedosahují. Naštěstí jde jen o určité jedince a ne celý tým. Pokud si to tito hráči neuvědomí, tak v budoucím fotbale daleko nedojdou. Naopak bych chtěl vyzdvihnout šířku našeho kádru, kdy většina hráčů co nastoupila se velkou míru podílela na výsledcích a nebyli to jen hráči do počtu. Celkově pak nastoupilo za kategorii mladších žáků 26 hráčů, mezi které se zařadilo také mnoho hráčů věkem z přípravky a to dokonce i o dva roky mladší kluci. Tito hráči nás však nezklamali a mají taky velký podíl na celkovém třetím místě a za to jim patří poděkování. To patří také jejich trenérům Radimu Tabáškovi a Františku Závodnému, kteří hráče v přípravce výborně připravili. Naopak tři hráči věkem mladších žáků nastupovali také za starší. Z jednotlivců bych pak chtěl vyzdvihnout výkony Viktora Guckého, který po celou jarní část soutěže byl spolehlivým hráčem a podával konstantní výkony. Další pozitivum můžeme vidět v pokroku, kteří jednotliví hráči dokázali za tento rok udělat. Mnohdy se jedná o obrovský posun dopředu, který získali díky dobrému přístupu k tréninku a snaze se zlepšovat.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem hráčům, ale také jejich rodičům a všem lidem, kteří se ve Frýdlantu o fotbal starají.

CzechEnglish