Hodnocení Starší přípravky, trenéři Radim Tabášek a František Závodný

Starší přípravka tuto sezónu odehrála mnoho utkání, zejména to proti Pržnu a Raškovicím se klukům zapsalo do paměti kdy drtivě vyhráli 17:0 a 20:0. Ale chtěli bychom zmínit hlavně turnaje, kterých se zúčastnili.

Na mezinárodním turnaji „Landek Cup“,který se konal v Ostravě Petřkovicích odvedli kluci skvělý výkon, kde bych chtěl vyzdvihnout výkon proti Baníku Ostrava (výhra 2:1) a Bialsko Biala (výhra 2:1). Nevyšel nám první den turnaje, proto jsme druhý den hráli o umístění v druhé části týmů, kde ale kluci bojovali a obsadili pěkné 36. místo z 49 týmů.

Na turnaji 9.6. v Kozlovicích, jsme se chtěli umístit mnohem lépe, ale nezvládli jsme to herně a remízy nás na konci stály pozici na bedně. Ani góly skoro nejlepšího střelce Vojty Poledníka a obdivuhodný výkon Daniela Kociána z mladší přípravky nestačily, a do příště se máme co zlepšovat. Zde jsme obdrželi 5. místo.

Poslední turnaj nás čekal ve Studénce, pro některé kluky to byl poslední zápas za starší přípravku. Do prvního zápasu jsme vletěli hezky výhrou, ale zbylé 2 zápasy ve skupině nám nevyšly. Hráli jsme tedy s Petřkovicemi a poté s Ostravou-Hlubinou, oba týmy jsme zdolali i díky gólům Ivana Boruty, a skvělým výkonům v obraně, o které se postarali Tomáše Stávek a Filip Hykel.

Trénovali jsme 2-3x týdně. Případně i s mladšími žáky, aby se kluci připravili na další roky svého působení v BFK.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem hráčům, ale také jejich rodičům a všem lidem, kteří se ve Frýdlantu o fotbal starají. A popřát klukům, kteří odcházejí hodně štěstí v budoucí kariéře.

CzechEnglish