Velmi krátké “prázdniny” a už jim ten kolotoč znovu začíná. Divizní fotbalisté 1. BFK Frýdlant zahájili přípravu na novou sezónu. Trenérům Martinu Šrámkovi a Jiřímu Krejčímu se na prvním tréninku hlásilo dvanáct fotbalistů. “Přípravu začínáme opravdu brzy, a tak máme dnes spoustu omluvenek”, hlásil frýdlantský kouč Martin Šrámek. “David Kučera je na studijním pobytu v USA, Ondra Prepsl i Petr Soukup si plní pracovní povinnosti a Honza Wludyka je ještě na dovolené”, počítal dočasné “ztráty” frýdlantský trenér

S Frýdkem-Místek se připravuje i trio hráčů, kteří na jaře působili ve Frýdlantu a sice  Bohdan Velička, Radim Šafner a David Hutník. Na zkoušce ve Frýdku-Místku je i Michal Střižík. “Samozřejmě my v tuto chvíli ještě nevíme, kdo z nich v třetiligovém kádru zůstane. Jak Šafner, tak i Velička s Hutníkem jsou kmenová hráči Frýdku, Střižík je hráčem 1. BFK”, vysvětluje Šrámek. S dresem Frýdlantu se již rozloučil Michal Chlebek a dlouhodobě zraněný je David Fromelius.

Na tuto situaci musel realizační tým reagovat a proto intenzivně jednal a stále jedná o možných příchodech. “V tuto chvíli můžu potvrdit dvě jména, a to Radim Wozniak a Zdenek Staněk. S hráči jsme domluveni a rovněž i Petřkovice se k jejich přestupu vyjádřily vstřícně, za což jsme rádi. Oba hráči mají ligové zkušenosti a přinesou kvalitu zejména do defenzivní činnosti”, dodává Martin Šrámek. Jak Zdenek Staněk (předchozí působiště: FC Petřkovice, MFK Frýdek-Místek, MFK Vítkovice, FC Baník Ostrava) a Radim Wozniak (FC Petřkovice, MFK Frýdek-Místek, FC Hradec Králové, FK Banská Bystrica, FK Mladá Boleslav, Dynamo České Budějovice, FC Baník Ostrava, Lokomotiva Ostrava) působili v minulé sezóně v třetiligových Petřkovicích. “Máme ještě rozjednaný příchod dvou fotbalistů, ale zatím nemohu prozradit nic bližšího”, řekl Martin Šrámek, kterého mrzí, že se mu do Frýdlantu nepodařilo zlákat frýdlantskou legendu Petra Literáka, kapitána MFK Frýdek Místek.  “Vím, že i naši fanoušci  by si to moc přáli a já věřím, že se toho jednou dočkáme”, uzavírá s úsměvem na tváři frýdlantský kouč, který chce do přípravy zapojit i frýdlantské dorostence Davida Hajduška, Matěje Milara a Martina Indru.

Frýdlant má na programu tři přípravné zápasy. V sobotu  7. července od 10 hodin s SFC Opava B (hraje se na hlavním stadionu v Opavě), v sobotu 14. 7. doma od 10.15 h s MFK Vítkovice (2. liga) a v sobotu 21. 7. v 18 hodin opět doma s FC Hlučín (3. liga).

CzechEnglish