Třetí místo, 41 bodů, skóre 91:22, nejlepší celek jarní části krajské soutěže starších žáků skupiny B se ztrátou čtyř bodů za dvě remízy! Úspěch či neúspěch? Kdo sledoval zápasy starších žáků 1. BFK v průběhu celé sezóny, tak musí konstatovat, že jarní část soutěže určitě úspěch. Po podzimní části soutěže a ztrátě pěti bodů na první Vřesinu, jistě nikdo nedoufal, že se starší žáci budou v průběhu jara rvát o příčku nejvyšší a o postupujícím se bude rozhodovat až v samém závěru soutěže!
V jarní části soutěže kluci podávali kvalitní výkony a předvedené výkony zejména s celky na špici tabulky Darkovičkami (vítězství 7:1) a Vřesinou (vítězství 5:1) patří do kategorie vynikajících zápasů.
Nebyly to jen tyto dva zápasy, kdy byli hráči 1.BFK lepším týmem, ale i v zápasech, které kluci “jen” remizovali byli určitě lepším týmem, jen se k nim nenaklonilo to fotbalové štěstí při zakončování brankových příležitostí. Jen v posledním zápase s Hlubinou na jejím hřišti měli těchto příležitostí kluci minimálně na čtyři.
Přestože se nepodařilo krajskou soutěž starších žáků skupinu B vyhrát, tak je potřeba celý tým zejména za jarní část soutěže pochválit, neboť i přes odchod nejlepšího střelce týmu A. Starečka v podzimní části do MFK F-M, atakovali příčky nejvyšší.
 Pro některé hráče byla jarní část soutěže velmi náročná, protože od druhé poloviny měsíce května vypomáhali i v zápasech dorostu. Je potěšující, že i v těchto zápasech si starší žáci vedli velmi dobře a pro tým dorostu nebyli oslabením, ale posilou.
Takže závěrečné shrnutí lze provést jednoduše: sezóna úspěšná.
Všem hráčům, rodičům a příznivcům starších žáků 1. BFK přeji krásné prázdniny, příjemně strávenou dovolenou a hezké zážitky v následujících soutěžních fotbalových ročnících.
Zhodnotil: Ing. Petr Lichnovský, trenér starších žáků 1.BFK Frýdlant n. O.
CzechEnglish