Úvodem mého hodnocení bych chtěl klukům poděkovat za kvalitní výkony ve většině zápasů a práci v tréninkovém procesu od začátku zimní přípravy až po poslední zápas v soutěži, popřát jim zdárný konec školního roku a hezké prázdniny.

 

Před začátkem jarní části soutěže začali kluci zimní přípravou, kdy jsme trénovali 3 krát týdně a sehráli několik přípravných zápasů s kvalitními soupeři z vyšších soutěží (Frenštát p. R., Staříč, MFK F-M). V rámci přípravy jsme také absolvovali společně s B-Týmem pětidenní soustředění v penzionu u Fandy v nedaleké Lhotce, kde jsme měli výborné podmínky od ubytování, jídla, regeneraci až po tréninkový proces (posilovna, hřiště a krásné okolní kopečky). Tímto bychom chtěli poděkovat majiteli a celému personálu penzionu a vedení 1. BFK.

 

K hlavnímu hodnocení mistrovských utkání můžu říct, že jsem vcelku spokojen, neb 14 dní před začátkem soutěže jsme přišli o 4 hráče, kteří přestoupili do MFK F-M a tým jsme museli doplnit o hráče st. žáků, kteří se ale vůbec neztratili a podávali velice dobré výkony, za které bych jim chtěli poděkovat (D. Plucnara, M. Haták, D. Kurečka, J. Výmola, P. Staněk, M. Hajda, P. Liška). Do jarní části soutěže jsme vstoupili s velmi mladým týmem, který se postupem času začal stabilizovat a i když jsme v některých zápasech body nezískali (Bystřice, Fryčovice, Brušperk), nebyli jsme po fotbalové stránce horším týmem, ale bohužel důrazem a fyzickými parametry náš mladý tým soupeř přehrál. Musím však říct, že ve většině zápasů jsme byli mnohem lepším týmem než soupeř a hlavně na konci soutěže když se tým stabilizoval a sehrál tak kluci hráli výborně (na hřišti dominovali) a 12 bodů a skóre 33:5 z posledních 4 zápasů bylo krásnou tečkou celé sezóny.

 

Statistické hodnocení sezóny je taky uspokojivé. Sedmé místo se ziskem 43 bodů je o 3 body méně než jsme si stanovili před začátkem soutěže, ale to již po zmíněných problémech s hráči a hlavně bez klasického brankáře, kterého po odchodu do MFK F-M nahradil starší žák D. Kurečka (předstoper), kterému bych chtěl zvlášť poděkovat, neb se postupem času zlepšoval a podával velice kvalitní výkony. Nakonec to nejlepší: skóre 116:65 nám zajistilo nejlepší útok soutěže a M.Milar se stal nejlepším střelcem soutěže, když nastřílel 48 branek. Ještě musím zmínit, že hráči M. Milar, R. Uhlář, P. Jedlička pravidelně doplňovali B Tým juniorky, kde výborně zapadli do týmu a pomohli velice dobrými výkony k 8. místu juniorky v okresním přeboru.

 

Závěrem hodnocení bych chtěl skalním fanouškům poděkovat za podporu v zápasech a zároveň jim tímto slíbit, že příští sezónu budeme v kvalitních výkonech pokračovat a nadále se zlepšovat a tímto bychom chtěli zaútočit na nejvyšší příčky.

 

Takže ještě jednou děkuji hráčům, fanouškům a vedení klubu za celou sezónu a s pozdravem SPORTU ZDAR A FOTBALU ZVLÁŠTĚ popřát hezké léto.

 

Trenér dorostu 1. BFK   R. H.

CzechEnglish