V sobotu ráno v 10 hodin odehráli naši muži první přípravné utkání, které se odehrálo na hlavním hřišti v Opavě. Soupeřem bylo místní béčko, které stejně jako my hraje divizi E.

Do utkání vstupoval náš tým s mnoha absencemi z různých důvodů, ale také s novými hráči. Celkově tedy bylo trenéru Šrámkovi k dispozici třináct hráčů. Zápas byl běhavý a splnil účel kondiční přípravy. První poločas zvládli naši hráči s přehledem a pustili domácí hráče jen do jediné šance, kterou však vychytal brankář Prepsl.

Po poločase soupeř prostřídal a na hře to bylo znát. Domácí měli mírnou územní převahu a Frýdlant převážně hrozil z protiútoků. Velké problémy měli obránci Opavy hlavně s útočnou dvojicí Svatonský, Sekiera. Za zmínku stojí hlavně dvě šance Jana Svatonského, který nejdříve hlavou přestřelil bránu, v další šanci pak z voleje trefil pouze tyč branky. Poslední šanci na rozhodnutí utkání měli Frýdlantští tři minuty před koncem zápasu, kdy šli do přečíslení dva na jednoho. Tuto akci však přerušil obránce domácích a první přípravný zápas našeho družstva tak skončil 0:0.

Sestava:  Prepsl – Marek, Hrdlička, Hutník – Kratochvíl, Staněk, Dvořák, Pánek (46. Indra) – Chlebek (76. Soukup) – Svatonský, Sekiera

Další zápas odehrajeme doma v sobotu 14.7. s celkem MFK Vítkovice. Tým Vítkovic se v následující sezoně představí znovu v druhé nejvyšší soutěži. V přípravě na nadcházející sezonu odehrál již 5 přípravných utkání s bilancí 2 vítězství 1 remízy a 2 porážek. Přijďte podpořit naše hráče také v tomto přípravném zápase. Utkání začíná v 10:15 h.

CzechEnglish