V neděli 5. 8. v 17 hodin to vše vypukne! Na domácím stadionu hostíme tradičně silný celek divizní skupiny E FK Kozlovice u Přerova. Hosté se dlouhodobě netají ambicemi okupovat ty nejvyšší patra soutěže, v minulé sezóně to potvrdili konečným druhým místem a až do závěrečných kol bojovali o postup.

A co domácí tým? Na prahu své čtvrté divizní sezóny od postupu do divize v roce 2015 se 1. Beskydský FK netají ambicemi čeřit vody v horní polovině tabulky. Dva roky se Frýdlant zachraňoval v akci „last minute“, v minulé sezóně se již umístil na velmi solidní 8. příčce a letos chce ještě o nějaký ten stupínek nahoru. „Našim cílem je umístění v první pětce, šestce divizní tabulky. Jsem přesvědčený, že mančaft na to máme“, říká odhodlaně frýdlantský trenér Martin Šrámek. Stejně jako realizační tým, tak i fanoušci tuší, že od tohoto týmu se bude čekat více a bylo by alibistické tvrdit, že cílem je pouze vyhnout se bojům o záchranu.

V přípravě se Frýdlantu dařilo. Remíza s rezervou Opavy 0:0, výhra nad druholigovými Vitkovicemi 1:0, bod za remízu 2:2 s Hlučínem a k tomu postup do 1. kola Mol Cupu po výhře 2:0 nad Vsetínem. Fanoušci jsou po těchto výsledcích více než optimisticky naladěni, ovšem je to jen příprava. Všechny úspěšné výsledky budou zapomenuty prvním výkopem v neděli v 17 hodin. Začíná se od nuly.

Co se ale povedlo trenérům i vedení klubu je bezesporu přivést do našeho klubu hráčskou kvalitu. Radim Wozniak, Zdenek Staněk, zkušení borci s ligovými zkušenostmi okamžitě do týmu zapadli a vyztužili defenzivní štít naší hry. Směrem dopředu by zase měli pomoci Denis Siekiera a Daniel Klimas, rovněž hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží. Do branky je navíc připraven naskočit David Hampel, který naposledy působil v Dolním Benešově. Sečteno a podtrženo, solidní mančaft se čtveřicí zkušených hráčů s prvoligovými zkušenostmi, vhodně doplněný mladší generací i úplně dravým mládím. Tenhle mix bude, doufejme, fungovat.

Vážení fanoušci, přejeme si, ať Vás do ochozů zavítá co nejvíce. Naši ambicí je v neděli atakovat hranici pěti stovek diváků. V rámci propagačních akcí jsou již ve městě k vidění nejen tradiční plakáty na výlepových plochách, ale nechali jsme vyrobit i dva velké banery a do 15 frýdlantských restaurací jdou speciální plakáty s programem podzimních domácích zápasů. Rádi bychom zase Frýdlant trochu „pobláznili“ fotbalem a věříme, že i s Vaší pomocí toho dosáhneme. Vyrazte v neděli na fotbal, vezměte své známé, rodinu, rádi vás na fotbale uvidíme. Výše vstupného zůstává nezměněna, dospělí 35 Kč, důchodci 25 korun, děti a ženy mají vstup zdarma. U vstupu si můžete koupit slosovatelné bulletiny za 10 Kč, kde najdete kompletní rozlosování soutěže a další zajímavosti. U pokladny si můžete koupit také klubové suvenýry včetně šál, náramků, deštníků a lžíce na obuv. Takže v neděli 5. 8. od 17 hodin 1. BFK Frýdlant – FK Kozlovice.

Soupiska – podzim 2018, MS divize

Dvořák Ondřej, Fromelius David, Hajdušek David, Hampel David, Hrdlička Jan, Hutník David, Indra Martin, Klimas Daniel, Kratochvíl Aleš, Kučera David, Marek David, Prepsl Ondřej, Siekiera Denis, Soukup Petr, Staněk Zdenek, Svatonský Jan. Šafner Radim. Škorík Ondřej. Wludyka Jan. Wozniak Radim

Odešli:  Velička Bohdan (MFK Frýdek-Místek – návrat z hostování), Šnyta Marek (?), Střižík Michal (MFK Frýdek-Místek), Chlebek Michal (TJ Lískovec), Jež Zdeněk (přerušení činnosti), Šigut Martin (přerušení činnosti)

Přišli: Wozniak Radim (FC Odra Petřkovice), Staněk Zdenek (FC Odra Petřkovice), Klimas Daniel (TJ Petrovice), Siekiera Denis (SK Dětmarovice), Hampel David (FC Dolní Benešov), Hajdušek David (z dorostu)

Realizační tým: Martin Šrámek (hlavní trenér), Jiří Krejčí (asistent), Oldřich Čunta (trenér brankářů), Zdeněk Gamrot (vedoucí mužstva), Jiří Pěgřim (masér)

Představení nových hráčů:

Radim Wozniak – předchozí působiště: (L. Ostrava, FC Baník Ostrava, Dynamo České Budějovice, FK Mladá Boleslav, FK Dukla Banská Bystrica, FC Hradec Králové, MFK Frýdek-Místek, FC Odra Petřkovice)

Zdenek Staněk – předchozí působiště (Sobotín u Šumperka, Zábřeh na Moravě, FC Baník Ostrava, MFK Vítkovice, MFK Frýdek-Místek, FC Odra Petřkovice)

Daniel Klimas – předchozí působiště (FK Fotbal Třinec, SFC Opava, Lískovec, FK Slavia Orlová, L. Petrovice)

Denis Siekiera – předchozí působiště (MFK Karviná, SK Dětmarovice)

Daniel Hampel – předchozí působiště (FC Baník Ostrava, Fotbal Jakubčovice, SFC Opava, FC Hlučín, FC Dolní Benešov)

David Hajdušek – odchovanec klubu, krátce působil v MFK Frýdek-Místek

CzechEnglish