Přes 4 stovky diváků bylo zvědavo na úvodní duel proti jednomu z favoritů na postup celku z Kozlovic u Přerova. Publikum se nakonec branky nedočkalo, přesto domácí herně rozhodně nezklamali. “My jsme chtěli první zápas na domácí půdě vyhrát, ale musím říct, že jsme narazili na kvalitního soupeře, který měl velmi dobře zorganizovanou defenzivní činnost. Přesto jsme tam měli některé šance, které mohly skončit gólem. I bod však má svou cenu, i když to se ukáže až podle toho, kde se Kozlovice budou v tabulce pohybovat. Podle mně budou na samé špici soutěže”, zhodnotil po zápase asistent trenéra 1. BFK Frýdlant Jiří Krejčí.

Krátce k průběhu zápasu. V 9. minutě zakončoval těsně vedle tyče hostující svatyně Svatonský. v 11. minutě se ke slovu dostali hosté a byly z toho dvě nepříjemné situace, v jednom případě zasáhl výborně brankář Hampel.  V 15. minutě se po rohovém kopu k míči dostal Hrdlička, ale jeho hlavička do soupeřovy sítě nezamířila. Ve 25. minutě  přišla na řadu rychlá akce, na jejíž konci Staněk přihrál Svatonskému, ten docílil branky, bohužel stál v ofsajdovém postavení, takže gól neplatil. O dvě minuty později byl ve slibné situaci Klimas, ale místo střely volil přihrávku, která nenašla toho správného adresáta.

Ve druhé půli hrozili frýdlantští hlavně z rohových kopů a hosté z rychlých brejků. Asi největší šance přišla v 76. minutě, kdy mohl Svatonský otevřít skóre, jeho střela ale mířila do gólmana. V 84. minutě měli šanci hosté, ale také jejich střela šla přímo do brankáře domácích. Ještě předtím vysoko nad přestřelil jeden z kozlovických útočníků. V závěru mohl rozhodnout Wludyka, ale také on se mezi tři tyče netrefil. Po 90. minutě svítilo na ukazateli skóre 0:0 a oba celky si tak rozdělily po bodu.

Vážení příznivci, děkujeme Vám za návštěvu a zejména frýdlantskému kotli děkujeme za skvělou atmosféru po celou dobu zápasu. Nezapomeňte, že v neděli 12. 8. hrajeme opět doma, když od 17 hodin hostíme FC Vsetín.

1. BFK Frýdlant – FK Kozlovice 0:0

rozhodčí: Lukašík – Sivera, Šamárek

diváků: 415

sestava: D. Hampel – D. Marek,  R. Wozniak,  J. Hrdlička – R. Šafner (67. D. Kučera), Z. Staněk, O. Škorik, J. Wludyka, A. Kratochvíl (66. O. Dvořák) – D. Klimas, J. Svatonský

CzechEnglish