Fotbalový turnaj Friedland cup v Německu

Ve dnech 10-12. srpna se starší žáci 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí zúčastnili turnaje Friedland cup v Německu. Tato akce se koná již tradičně, jako setkání mládežnických družstev partnerských měst Frýdlantů. Naši cestu jsme začali již v pátek v brzkých ranní hodinách na fotbalovém hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí. Vyjížděli jsme v 5 hodin ráno a cesta nám trvala přibližně 12 hodin. Chvilku po 17 hodině jsme tedy přijeli do města Friedland v Dolním Sasku. Hned po příjezdu nás přivítal místní starosta s rodinou. Kluci zde také měli připravené malé občerstvení. Po doplnění energie nás pořadatelé turnaje zavedli do kempu, ve kterém jsme byli ubytováni. Zde jsme přespávali v chatce s kapacitou 12 osob. V kempu se také nacházelo hřiště na beach volejbal, bazén, hřiště na fotbal a basketbalový koš.

Další den ráno jsme byli odvezeni na hřiště, kde již probíhal samotný turnaj. Zúčastnilo se jej 5 týmů (2 z Polska, 2 z Německa a my). V této konkurenci jsme nakonec obsadili 3. místo s bilancí jednoho vítězství, jedné remízy a dvou porážek. Celý turnaj potom vyhrálo družstvo z Korfantowa. Samotné hřiště, na kterém jsme zde hráli, bylo kvůli suchu ve velmi špatném stavu. To však nebránilo tomu, aby si kluci mohli tuto akci užít. Po celou dobu turnaje bylo k dispozici občerstvení a byla vidět dobrá nálada u všech účastníků turnaje.  Po odehrání všech utkání a vyhlášení výsledků jsme se navrátili do kempu, kde již kluci měli volný čas a mohli využívat sportovišť v areálu.

V neděli ráno jsme se pak vydali na cestu zpátky do České republiky. Domů do Frýdlantu jsme dorazili v 8 hodin večer. Turnaj lze brát jako velice zdařilý, kluci si ho užili a poznali také nová místa, na kterých nikdy nebyli. Poděkování patří hlavně lidem organizujícím tuto akci, kteří se po celou dobu konání k nám chovali velice hezky a byli připraveni vyřešit každou naši připomínku a také městu Frýdlant nad Ostravicí, které nám umožnilo se tohoto turnaje zúčastnit.

Zhodnotil: Bc. Denis Dušík – Šéftrenér mládeže 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

CzechEnglish