Skvělá atmosféra, kterou mohli zažít diváci na zápase 1. BFK Frýdlant – MFK Frýdek-Místek, je z velké části dílem pověstného frýdlantského kotle. Fan club funguje oficiálně od roku 2005, ve Frýdlantu se však fandilo vždy i dávno předtím. Kotel je nadále aktivní a za poslední půlrok se například podařilo vytvořit dvě nové vlajky a vymyslet nové chorály, některé z nich se velmi úspěšně chytly. Na středeční schůzce fan clubu se vyhodnotila poslední akce (pohár s F-M) jako nadmíru povedená. “Chtěl bych ještě jednou za celý kotel poděkovat všem, kteří nám přišli pomoci vytvořit skvělou kulisu na pohárový zápas s Frýdkem-Místkem. Celkem jsme připravili i tři chorea. Chtěl bych vyzvednout i kluky z družstva žáků a dorostu, kteří se aktivně zapojili do fandění. Mile nás taky překvapilo, kolik lidí vyslyšelo naši výzvu a přišlo v červených tričkách. Celkově to bylo povedené”, hodnotí spokojeně šéf frýdlantského kotle Zdeněk Magnusek.  “Věřím, že v neděli i na další zápasy se opět všichni, co mají zájem aktivně podporovat naše fotbalisty, sejdou mezi střídačkami.  Tímto zvu i další fanoušky mezi nás”, nabádá Magnusek a dodává, že výjezdy a podpora na hřištích soupeřů je stejně důležitá.

A co chystá fan club v nejbližší době? Fanoušci plánují umístit nástěnku s fotkami a informacemi o fan clubu do restaurace Sport na hřišti. Dále se budou objednávat červené trika i s potisky, bližší informace pro zájemce o triko zveřejníme v nejbližších dnech. Kotel se chystá také podpořit naše žáky i dorostence na jejich zápasech jako poděkování za aktivní účast při fandění na domácích zápasech “A” týmu. Ve spolupráci s vedením klubu se pak zvažují i výhody pro členy fan clubu.

Na základě dohody mezi Fan clubem 1. BFK a FC Baník fans Frýdlant bylo vydáno toto prohlášení: “Spolupráce mezi FC Baník Ostrava fans Frýdlant a fanclubem 1. BFK Frýdlant sice oficiálně skončila, ale přátelství zůstává. Fan club 1. BFK tímto děkuje za spolupráci a věří, že to dobré, co se společnými silami podařilo vybudovat, zůstane. Každý, kdo chce podpořit náš klub, je v kotli vždy vítán”.

Připomínáme všem, že v sekci fan zóna  na našich webovkách najdete více informací o činnosti fan clubu a na FB fan clubu se můžete zapojit do diskuze ohledně připravovaných akcí https://www.facebook.com/1.BFKfanclub.

Takže v  neděli 26. 8. v 16:30 hodin opět na fotbale 1. BFK Frýdlant – FK Šumperk, v případě deštivého  počasí se kotel přesouvá na tribunu.

 

CzechEnglish