Výhra 4:1 nad Šumperkem, tři body do tabulky divize E a posun na 5. příčku. To je hlavní info z nedělního podvečera, ve kterém si frýdlantští fotbalisté se svými fanoušky užili čtyřbrankový příděl do sítě Šumperka. Domácí na svého soupeře vlétli a chtěli hned zpočátku diktovat tempo hry. Velký rozruch vyvolala situace ve 21. minutě. Svatonský vyslal do brejku Klimase, který postupoval sám na gólmana Kreizla, ten ho však výběhem mimo šestnáctku zastavil. Hlavní rozhodčí střet obou hráčů vyhodnotil k překvapení všech hráčů i diváků jako faul domácího útočníka, navíc oceněný žlutou kartou. Na první branku si tak diváci museli počkat do 33. minuty. To zahrával trestný kop Wludyka a Škorik hlavou dopravil míč do sítě (1:0).

Po změně stran udeřili jako blesk z čistého nebe v 51. minutě hosté. Po rychlém brejku byl na konci akce úspěšný střelec Jurásek (1:1). Za čtyři minuty přišla rychlá odpověď. Po pravé straně utekl Svatonský, míč přihrál do vápna na Klimase a ten se v zakončení nemýlil (2:1). V 59. minutě bylo ještě veseleji. Rohový kop zahrával Wludyka a po hlavičce Staňka se míč odrazil od jednoho ze šumperských hráčů až za brankovou čáru (3:1). Skvělou “šestiminutovku” korunoval Frýdlant čtvrtou brankou, když Šafner ideálně přihrál do běhu Klimasovi a ten se trefil podruhé (4:1). Šokovaní hosté se již na odpověď nezmohli, a tak tři body zůstaly po zásluze doma. Škoda jen, že si na zápas tentokrát našlo cestu jen 210 diváků, což je na frýdlantské poměry nebývale slabá návštěva. Vzhledem k deštivému počasí, které ještě nad Frýdlantem panovalo na začátku zápasu, se ale není čemu divit. Ti co přišli, však své návštěvy určitě nelitovali. Zvláště je třeba opět vyzvednout frýdlantský kotel, který po celých 90 minut hnal domácí dopředu. Díky!

Ohlasy po utkání:

Daniel Klimas (autor dvou branek): “Bylo důležité, že jsme dokázali tak rychle zareagovat na vyrovnávací gól. Myslím, že Šumperk prokázal určitou herní kvalitu, ale my jsme se dnes dokázali gólově prosadit, naše výhra je zasloužená. Tu budeme chtít potvrdit v Ústí, kde se pokusíme nějaký ten bodík urvat”.

Radim Wozniak: “Jsem rád, že jsme dokázali potěšit naše diváky, i když pořád si myslím, že můžeme ještě více předvést naši herní kvalitu. Na druhou stranu Šumperk nebyl špatný soupeř, jejich chyby v defenzivě jsme však dokázali potrestat”.

1. BFK Frýdlant – FK Šumperk 4:1

poločas: 1:0

branky: 33. Škorik, 55. Klimas, 59. Staněk, 61. Klimas – 51. Jurásek

rozhodčí: Sivera – Broskevič, Kotala

diváků: 210

sestava: Prepsl – Marek, Wozniak, Hrdlička – Šafner (77. Soukup), Staněk,  Škorik,  Wludyka (60. Siekiera), Dvořák (67. Kučera) – Svatonský, Klimas Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí

Příští zápas hrajeme v Ústí u Hranic. Pojeďte podpořit naše fotbalisty, zápas začíná v neděli 2. 9. v 10 hodin, odjezd autobusu je v 7 hodin.

CzechEnglish