Už to vypadalo, že poprvé v letošní sezóně vyjdou fotbalisté 1. BFK Frýdlant naprázdno, ale nakonec je z toho alespoň bod za remízu 1:1. Zklamání však po zápase zavládlo v obou táborech. Domácí věřili, že “zuby nehty” ubrání hubený jednobrankový náskok, což se jim ale vymstilo v 90. minutě, když se po faulu na Wozniaka kopala penalta, kterou s přehledem proměnil kapitán Hrdlička a zajistil tak pro naše barvy bod. I s tím však příliš naši fotbalisté spokojeni nebyli.

“Hlavně je škoda těch šancí, které jsme neproměnili. Když to nešlo fotbalovostí, alespoň jsme bojovali a ten bod nakonec vyválčili. Ale určitě se tady dalo vyhrát”, řekl po zápase frýdlantský Ondřej Škorik.

“Šli jsme asi čtyřikrát sami na gólmana domácích, měli jsme tam i další šance, prostě to tam nechtělo spadnout. I takové jsou někdy zápasy, více mne ale štve zbytečně inkasovaný gól do šatny. Nemůžeme dělat kličky v naší šestnáctce a pak hloupě přijít o míč, z čehož domácí vytěží jedinou branku. Ztráta dvou bodů mne mrzí, alespoň, že jsme neprohráli”, hodnotil po zápase trenér 1. BFK Martin Šrámek.

Pokud by se po utkání vyhlašoval nejlepší hráč duelu, cenu by určitě získal domácí brankář Urbášek. Své o tom z frýdlantských hráčů ví zejména Siekiera, Klimas, Wozniak, Kučera a Svatonský. V dobrých pozicích se ocitli i Marek, Škorik a Kratochvíl, ale střelecký prach jakoby našim fotbalistům dnes zvlhnul.

Domácí pro změnu hrozili z rychlých brejků, v zápase si vytvořili dvě, tři solidní příležitosti. Divákům se celkově utkání muselo líbit, koření fotbalu tedy góly však padly pouze dva. Frýdlant získal do tabulky devátý bod a má aktivní skóre 9:4, přičemž mu náleží 5. místo.

TJ Sokol Ústí – 1. BFK Frýdlant 1:1

poločas: 1:0

branky: 45. Smítal – 92. Hrdlička

diváků: 150

sestava:  Prepsl – Marek, Wozniak, Hrdlička – Šafner (55. Kučera), Staněk,  Škorik,  Siekiera, Dvořák (66. Kratochvíl) – Svatonský (72. Soukup), Klimas Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí

Příští zápas hrajeme na domácí půdě. V neděli 9. 9. v 16 hodin hostíme FC Slavoj Olympia Bruntál.

 

 

 

CzechEnglish