Dorost

SK Brušperk – 1. BFK Frýdlant 1:4

Branky: Jedlička 2x, Prokop, Indra

Hodnocení utkání: „V dohrávce 1. kola Krajské soutěže zavítali hráči dorostu 1.BFK na horkou půdu loňského vítěze soutěže z Brušperku a po velmi kvalitním týmovém výkonu zvítězili i ve 4. zápase soutěže v poměru 1:4. Do zápasu jsme vstoupili s tím, že nás čeká těžký zápas proti kvalitnímu soupeři, ale s odhodláním hrát náš kombinační fotbal a to se nám dařilo a byli jsme lepším týmem, kdy jsme si v první desetiminutovce vytvořili dvě tutovky, ale bohužel žádnou nevyužili. Ve 14. minutě se s míčem u nohy rozběhl po levé straně R. Uhlář pohrál si se třemi obránci a své sólo vyšperkoval krásnou přihrávkou pod sebe, kde našel volného J. Prokopa a ten nekompromisně zavěsil 1:0. O deset minut později se ve vápně dostal k míči P. Jedlička a jeho krásný slalom mezi 4 obránce skončil střelou k levé tyči a navýšení vedení na 0:2. V poslední patnáctiminutovce se dostal do hry i domácí a jen díky bravurním zákrokům brankáře D. Hajduška se skóre neměnilo. Bohužel ve 40. minutě se po standartní situaci a chybě naší obrany dostal k míči hráč domácích a střelou k pravé tyči nedal brankáři šanci a do kabin se šlo za stavu 1:2 pro BFK. Do druhého poločasu šli kluci s odhodláním vstřelit rychlou branku, uklidnit se a to splnili do puntíku. Hned ve 47. minutě po zisku míče na vlastní polovině se do rychlého protiútoku dostali hráči BFK, finální přihrávku si přebral výborně hrající P. Jedlička a přidal svůj druhý gól v zápase 1:3. Po třetím gólu BFK přebrali iniciativu hráči Brušperku a zatlačili kluky do defenzívy, ale díky fantastickým zákrokům výborného D. Hajduška kluci tuhle 15 minutovku přežili a opět převzali otěže hry do svých rukou. V 60. minutě se po pěkné kombinaci dostal ke střele M. Indra a křižnou ranou na zadní tyč zvýšil vedení na 1:4 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Kluci pod vedením kapitána S. Bystroně zbytek zápasu dohráli v pohodě. Jen malou kaňkou je neproměnění dalších šancí, ale jak se říká nechme si něco na příště. Klukům bych chtěl poděkovat za velmi kvalitní týmový výkon a ač to moc nedělám, tak musím vyzdvihnout D. Hajduška a M. Hatáka, kteří podali fantastické výkony a doufám že oba a celý tým tento výkon zopakuje v sobotu proti Bystřici a v následujících zápasech.“

Zhodnotil: Roman Hajda – Trenér dorostu

1.BFK Frýdlant – TJ Bystřice 3:1

Branky: Blaha, Milar, Indra

Hodnocení utkání: „V dalším kole krajské soutěže přivítali hráči dorostu 1.BFK tým TJ Bystřice a po velmi kvalitním výkonu hlavně v druhém poločase zvítězili 3:1. Do zápasu jsme nastoupili bez 3 hráčů základní sestavy (Bystroň, Prokop, Uhlář) a po dohodě týmu a vedení jsme utkání sehráli na umělé trávě a tento krok nám vyšel. Od začátku utkání jsme byli mírně lepším týmem, ale na menším hřišti je to s kombinací těžší a je to spíš boj, ale i tak se klukům podařilo pár kombinačních akcí realizovat a dostat se do šancí, ale bohužel ani jednu se nám nepodařilo využít. Hosté hráli jednoduchý fotbal s nakopávanými míči, což na naší malé umělce vybízí, ale v prvním poločase zvládla naše defenzíva vše vyřešit a do kabin se šlo za stavu 0:0. Do druhého poločasu nastoupili kluci s odhodláním zápas rozhodnout a hrál se ještě o něco kvalitnější fotbal a hlavně začaly padat branky. V 54. minutě si po dlouhém autu našel míč v pokutovém území Š. Blaha a hlavou nedal brankáři šanci. Bohužel o 5 minut později si vybrala slabší chvilku i naše defenzíva a po nedůrazu prošel hostující hráč až do pokutového území a střelou po zemi k pravé tyči vyrovnal na 1:1. Naštěstí kluky tato branka nezaskočila a dál pokračovali v mírném tlaku, který zužitkovali v 68. minutě, kdy se nádherně trefil z 25 metrů dobře hrající M. Indra a vedli jsme 2:1 do konce zápasu už naše defenzíva zvládla vše vyřešit a po dvou neproměněných šancích přidal pojistku v 89. minutě krásnou individuální akcí M. Milar a uzavřel skóre zápasu na konečných 3:1. Po konci zápasu si mohli kluci užít děkovačku s fanoušky, kterým tímto chceme s klukama poděkovat a vyseknout poklonu, neb svým fanděním přispěli k atmosféře zápasu a třem bodům, které zůstaly doma. A zvláštní poděkování jde na adresu p. Vojkovského a p. Pindurové, kteří klukům připravili po zápase výborné pohoštění. Děkujeme. Příští zápas odehraje dorost v sobotu v 13:45h v Příboru a další domácí zápas je na programu v sobotu 29.9. v 14:30h proti Ostrava-jih.“

Zhodnotil: Roman Hajda – trenér dorostu

Starší žáci

FC Odra Petřkovice – 1.BFK Frýdlant  2:1

Branka: Liška

Hodnocení utkání: „Vyrovnaný zápas, který domácí rozhodli 2 minuty před koncem, kdy již oba týmy hrály vabank na vítězství. Kluci se snažili, bojovali, ale na body to nestačilo, chyběla nám kvalita směrem dopředu.“

Zhodnotil: Milan Dušík – Trenér starších žáků

1.BFK Frýdlant – FK Stará Bělá    4:4

Branky: Hajda 2x, Staněk 2x

Hodnocení utkání: „Do zápasu jsme dobře vstoupili a již ve 3. minutě, zásluhou 2 branek kapitána Josefa Staňka ujali vedení 2:0. Soupeř sice snížil pěknou brankou po rohovém kopu, ale ještě do poločasu jsme zásluhou branek Martina Hajdy zvýšili své vedení na 4:1. Druhý poločas jsme začali vlažně, hosté snížili a my se začali obávat o výsledek. Soupeř nás dostal pod tlak a naši hráči nebyli schopni podržet míč co nejdál od naší branky. Nakonec můžeme být rádi za nerozhodný výsledek, protože za výkon ve 2. poločase jsme si vyhrát nezasloužili. Hodně nás v těžkých chvílích podržel brankář Marvin Manestar.“

Mladší žáci

FC Odra Petřkovice – 1.BFK Frýdlant  2:3

Branka: Šustai 2x, Hykel

Hodnocení utkání: „Utkání mělo již od začátku velkou kvalitu a hráči na obou stranách bojovali o každý míč. Jednalo se jednoznačně o nejlepšího soupeře, s kterým jsme doposud v této sezoně hráli. Vítězství jsme nakonec získali díky bojovnosti všech našich hráčů. Nutno však podotknout, že na konci utkání byl soupeř lepší a měli jsme velké štěstí, že nevstřelil vyrovnávací branku.“

Zhodnotil: Denis Dušík – Trenér mladších žáků

1.BFK Frýdlant – FK Stará Bělá    0:4

Hodnocení utkání: „Do zápasu jsme vstupovali bez dvou klíčových hráčů, což se také ukázalo jako rozhodující. Kluci nedokázali své chybějící spoluhráče nahradit a chyběla také bojovnost, kterou ukázali v minulém utkání. Soupeře jsme nedokázali dostupovat a dělali jsme velké množství individuálních chyb. Na tyto nedostatky se budeme muset zaměřit při trénincích. Za výkon bych však chtěl pochválit našeho brankáře Petra Tomečka, který předvedl velice dobrý výkon a několik brankových příležitostí soupeře dokázal eliminovat.“

Zhodnotil: Denis Dušík – Trenér mladší žáků