Dorost

Příbor – 1.BFK Frýdlant  2:11

Branky: Milar 5, Blaha 2, Prokop, Jedlička, Kurečka, Indra

Hodnocení zápasu: „V dalším kole KS dorostu zajížděli hráči 1.BFK na půdu 3. celku tabulky Příboru a ačkoliv jsme čekali těžký zápas tak nakonec kluci po výborném výkonu přetavili utkání v jednoznačnou záležitost a zvítězili vysoko 2:11. Na začátku zápasu to ale vypadalo, že se bude jednat o náročný zápas, kdy hráči Příboru byli lepší a už ve čtvrté minutě šli do vedení jedna nula. V osmé minutě se po krásné přihrávce Tepera dostal Indra do šance a prostřelil domácího brankáře a vyrovnal na 1:1. Tato branka kluky nakopla a když v 16. minutě zvýšil na 1:2 Milar. Na hřišti začalo existovat jen jedno mužstvo, a to 1. bfk. Kluci začali předvádět velmi kvalitní kombinační fotbal plný akcí a důležité bylo, že taky proměňovali vytvořené šance. V 19 minutě se po rohu jedličky krásně volejem prosadil Prokop a nedal brankáři šanci. Kluci dál útočili a nadále na hřišti dominovali a během čtyř minut od 25. do 29. minuty přidali další tři branky, když se prosadili postupně Jedlička, Milar a Bláha a skóre se posunulo na 1:6 a jen díky tomu, že další šance kluci nevyužili skončil poločas tímto poměrem. O přestávce tak panovala dobrá nálada, kterou si kluci vzali do druhého poločasu a už v 48. min přidali sedmou branku když si po rohu jedličky našel míč Kurečka a hlavou trefil. Za další tři minuty kanonýr Milar svým třetím golem zvýšil na 1:8 a fanoušci na tribuně, kterým tímto děkujeme začali volat po desítce. Devátý gól přidal Bláha, kdy sám proti brankáři nezaváhal a fanouškům jejich přání kluci splnili 60 minutě, kdy na 1:10 zvýšil opět Milar až po tomto gólu kluci trochu polevili a začali šetřit, jak své síly tak soupeře a zápas a dohrával domácí se z ojedinělého útoku dostali k standardní situaci, po které se dostali k penaltě a tu proměnili ale poslední slovo měli opět hráči 1.bfk, kdy po krásné akci uzavřel skóre na 2:11 svým pátým gólem v utkání Milar. Klukům bych chtěl poděkovat za výborný týmový výkon a posun na první příčku soutěže, kterou budeme chtít udržet i po dalším zápase, který sehrajeme v sobotu 29.9. v 14:30 hodin doma proti Ostrava-jih. Těšíme se na podporu.“  Zhodnotil Roman Hajda – trenér dorostu

Starší žáci

Vřesina – 1.BFK Frýdlant  9:0

Sestava: Manestar – Drabina, Brož, Staněk M., Gucký, Staněk J., Pavela, Buďo, Juroška, Hajda, Navrátil, Somr, Tomášek, Junga, Pěgřimek

Hodnocení zápasu: „V tomto utkání jsme narazili na vedoucí tým soutěže, který zatím neztratil ani bod při skóre 28:0. K tomuto zápasu jsme odcestovali bez tří obránců ze základní sestavy, kteří se omluvili kvůli nemoci, nebo zranění. Soupeř hned od začátku prokazoval svou kvalitu a k ničemu nás nepustil. Na naši branku se valil jeden útok za druhým a hrálo se jen o to, kolik dostaneme branek. Je smutné, že hráči kteří by měli být tahouny nebyli oporami, ale uchylovali se ke zbytečným faulům a kapitán Josef Staněk byl dokonce po 2. žluté kartě vyloučen a my hráli skoro celý poločas v 10 lidech. Za této situace byl pro nás výsledek celkem milosrdný a také díky brankáři, který hodně šancí pochytal nebylo skóre vyšší.“

 

Mladší žáci

Vřesina – 1.BFK Frýdlant  3:10

Branky: Somr 5, Stávek 2, Volek, Svoboda, Faldyna

Sestava: Tomeček – Gucký, Tomášek, Hykel, Somr, Stávek, Pěgřimek, Faldyna, Lupík, Volek, Svoboda

Hodnocení zápasu: „Do zápasu s Vřesinou jsme šli s velkým respektem, protože soupeř prohrál pouze jednou, stejně jako my. Moc nám nepřidalo ani absence 4 hráčů základní sestavy, kteří se z různých důvodů nemohli zúčastnit. Kluci však v tomto utkání ukázali, co v nich je a potvrdili, že náš tým nestojí pouze na několika hráčích. Zápas jsme nakonec zvítězili vyšším rozdílem, a to hlavně díky výbornému výkonu útočných hráčů. Velkou měrou se na vítězství podíleli také naši obránci, když kvalitní obranou a správným přebíráním hráčů dokázali vyřadit ze hry nejlepší hráče domácích. Mezi všemi hráči bych chtěl vyzdvihnout výkon Daniela Somra, který se 5 brankami a 2 asistencemi podílel na našem vítězství.“  Zhodnotil Denis Dušík – trenér mladších žáků

Starší přípravka

V sobotu 22.9. se konal turnaj starších přípravek (2008 a mladší) ve Frýdlant n. O.

Sestava domácího týmu byla následující: René Nitra, Adrian Lanča, Jan Tomášek, Vojtěch Poledník, Vít Menšík, Vojtěch Pyszko, Ondřej Buček, Dominika Forgáč

Náš tým hrál pospolu poprvé. Dostal se do těžké skupiny ve složení Baník Ostrava, Tatran Turzovka, Třinec. Přesto kluci hráli vyrovnané zápasy. Především s Třincem, kdy po chybách vzadu jsme mohli utkání klidně vyhrát či remizovat. V odpoledních zápasech o 5.-8. místo kluci vyhráli alespoň 1 zápas, a skončili na sedmém místě.

Klukům děkuji za bojovnost. Hlavně Vojtěchu Pyszkovi a Renému Nitrovi z mladší přípravky, kteří nám přišli pomoct.

Určitě je co zlepšovat hlavně v osobních soubojích a rychlosti. Většina hráčů přišla z mladší přípravky do starší, a nebyla na to zvyklá.

Výsledky:

1.BFK : Třinec 1:3

1.BFK : Baník 0:5

1.BFK : Turzovka 0:4

1.BFK : Třinec 1:5

1.BFK : Raškovice 3:1

1.BFK : Beskydský výběr 2:3

 

Trenér, František Závodný.

Mladší přípravka

Dne 17.9 se u nás na hřišti 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí uskutečnilo další kolo turnaje OP mladších přípravek.

Naši kluci hráli opět výborně a znova se podařilo neprohrát.

1.BFK – FM bílí 4:4 (2x René Nytra;1x Nikolas Vach;1xAdam Matýsek)

1.BFK- Nošovice/Lhoty 7:3 (3xRené Nytra;2xVojta Pyszko;1xNikolas Vach;1xRadek Kečkéš)

1:BFK – Sedliště 14:2(6x René Nytra;3xNikolas Vach;2x Radek Kečkéš;1x Vojta Pyszko;1xKristián Paloci;1xAdam Matýsek)

1.BFK – Čeladná 12:3 (5xRené Nytra;2xNikolas Vach;2xAdam Matýsek;1xVojta Pyszko;1xRadek Kečkéš;1x Aleš )

Trenér: Jaroslav Rozkydal

CzechEnglish