Starší přípravka, mladší a starší žáci, tyto tři mládežnické týmy se mohou těšit na úterní odpoledne, kdy se od 15 hodin na frýdlantském stadionu uskuteční trénink pod vedením realizačního týmu Regionální fotbalové akademie z Karviné. Tímto zveme všechny trenéry mládeže, rodiče i veřejnost, prostě všechny, kteří máte zájem vidět tréninkovou jednotku v podání profesionálních trenérů. Zároveň děkujeme našemu brankáři mužů Ondřeji Prepslovi za zajištění celé akce. Ondra působí v akademii jako trenér brankářů.

Kompletní trenérské složení najdete zde: http://www.rfakarvina.cz/index.php/tymy/realizacni-tym/

Jak fungují tato špičková střediska v rámci České republiky?

Akademie pro hráče do 14 a 15 let si kladou za cíl sjednocení výchovy nejtalentovanějších hráčů v dané lokalitě a zahájení jejich systematické práce pod dohledem špičkových odborníků. V akademiích jsou pak pro hráče zajištěny společné tréninkové a vzdělávací procesy od pondělí do pátku, preventivní programy péče o zdraví s důrazem na komplexní rozvoj mladého člověka jako hráče i osobnosti.

Samozřejmostí na půdě akademií je servis v podobě stravovacího a pitného režimu, v případě potřeby také ubytování internátního typu. Právě každodenní možnost porovnání se s nejlepšími vrstevníky a zdravá rivalita v akademiích, může hráče posunout v jejich vývoji dál. Hráči se po týdnu stráveném v akademii vrací zpět do svých klubů, v nichž absolvují soutěžní zápasy.

CzechEnglish