Není to tak dávno, co se s kapitánskou páskou proháněl po ligových trávních. Bývalý hráč Baníku Ostrava, Slavie Praha, Stade Brestois a SFC Opava, zakotvil v průběhu podzimní sezóny v divizních Dětmarovicích a v neděli se se svým týmem představí ve Frýdlantu. 30letý středopolař má ve své sbírce i stříbro z mistrovství světa hráčů do 20 let, které se v roce 2007 konalo v Kanadě.  V uplynulém ligovém ročníku zasáhl Tomáš Mičola do jedenácti zápasů v nejvyšší soutěži, sedmkrát byl v základní sestavě Baníku a Ostravanům pomohl k záchraně dvěma vstřelenými góly. Celkem má na svém kontě 141 ligových zápasů a 26 gólů. Po sezoně ale v Baníku skončil. Původně měl namířeno do druholigového Brna, z plánovaného přesunu ale sešlo kvůli zdravotním problémům. „Chtěl jsem jim pomoct k návratu do ligy. Mrzelo mě, že to nevyšlo. Těšil jsem se tam,“ přiznal Mičola. Nakonec se ale objevil v divizních Dětamrovicích. „Divizi znám, občas jsem v ní hrál nějaký zápas za béčko Baníku. Vím, že je to těžká soutěž, kluci tady nejsou špatní, je to hodně o běhání,“ shrnul své postřehy. Jak přiznal, stále čeká na zajímavou nabídku z vyšší soutěže.„Myslím, že by případná nabídka musela být hodně zajímavá, abych odešel z Dětmarovic ještě před zimou. Na devadesát devět procent bych tady měl dohrát podzimní část,“ uzavřel Mičola.

V Dětmarovicích se setkal se svým bývalým spoluhráčem Zbyňkem Pospěchem, který má za sebou rovněž bohatou ligovou kariéru včetně štací v klubech Dukla Praha, Sparta Praha, 1. FC Slovácko, SFC Opava, Slovan Liberec, Slavia Praha atd. Oba exligisté se budou chtít i ve Frýdlantu před našim publikem předvést v co nejlepším světle, a tak se diváci mohou těšit na kvalitní podívanou. V dresu 1. BFK působí čtveřice exligových hráčů,  teoreticky se může stát, že v neděli uvidí fanoušci na hřišti hned šestici bývalých prvoligistů.

“Určitě to bude zajímavý zápas a myslím, že se diváci mají na co těšit. Chtěl bych tímto všechny pozvat a věřím, že nás fanoušci poženou jako obvykle svými hlasivkami dopředu”, burcuje trenér 1. BFK Martin Šrámek.

Jako již tradičně si máte možnost zakoupit slosovatelný zpravodaj kopané a v poločase můžete vyhrát jednu ze zajímavých cen. U pokladny budou k dispozici také nové trička pro fanoušky. Zápas se hraje v neděli 21. 10. ve 14:30 h. Předpověď počasí hlásí polojasno a příjemných 14 stupňů.

CzechEnglish