Před sezónou zaznělo z frýdlantské kabiny přání skončit po podzimní části soutěže do 6. místa. Svěřenci trenérů Martina Šrámka a Jiřího Krejčího se nakonec vyšplhali až na 4. příčku, ba co víc, do tabulky si připsali neuvěřitelných 28 bodů a na vedoucí Opavu “B” ztrácí pouhé dva body. Již teď je jasné, že jde o nejlepší podzimní umístění v historii divizního účinkování. A vzhledem k tomu, že se vyšší soutěž ve Frýdlantu nikdy nehrála, můžeme směle říct, že jde o nejlepší výsledek za 87 let existence klubu. Klubová kronika se tak bude opět přepisovat.

V sobotu si fotbalisté 1. BFK šli jasně za svým cílem a na hřišti donedávna ještě druholigového týmu zanechali nejen dobrý výsledkový, ale také herní dojem. „Dneska musíme sportovně uznat, že jsme na soupeře neměli. Nebyli jsme takticky a ani technicky na takové výši, aby jsme mohli hrát lepší partii. Frýdlant disponuje zkušenými hráči a bylo to vidět. Hráli opravdu rychlý a pohledný fotbal a když k tomu přidáme chyby, které jsme udělali, tak výsledek je zcela zasloužený”, poznamenal po zápase holický trenér Jaromír Lukášek.

Branka Šafnera z 21. minuty vnesla na frýdlantské kopačky klid, ve 35. minutě mohl navíc navýšit skóre Klimas, ale trefil pouze břevno. Ve 42. minutě se ale již trefil přesně a hosté odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Po změně stran přidali další góly Hrdlička a znovu Šafner (0:4). Domácí se již na odpověď nezmohli, pouze Stoklasa korigoval v 77. minutě na konečných 1:4. Vítězství zcela zasloužené. Závěr podzimu zastihl Frýdlant ve skvělé formě, když jsme z posledních třech duelů vytěžili plný počet 9 bodů. Díky, pánové!

“Přestože výsledek vypadá jednoznačně, soupeř byl kvalitní. Věděli jsme, že 1. HFK Olomouc má ambice vrátit se do MSFL, na soupeře jsme se ale dobře připravili. Naše výhra je zasloužená a tímto bych chtěl poděkovat všem hráčům nejen za tento zápas, ale za celý podzim. Mrzí mne některé zbytečné ztráty jako například v Havířově a Ústí, ale i tak je všem při pohledu na tabulku jasné, že chceme i na jaře znepříjemnit favoritům boj o postup do Moravskoslezské fotbalové ligy. Na závěr bych rád také poděkoval fanouškům za výbornou podporu během celé podzimní části”, hodnotil asistent trenéra 1. BFK Jiří Krejčí.

A my se přidáváme k poděkování nejen všem hráčům za výbornou reprezentaci našeho klubu a celého města, ale také chceme poděkovat za práci realizačnímu týmu – trenérům Martinu Šrámkovi a Jiřímu Krejčímu, vedoucímu Zdenku Gamrotovi, masérovi Jiřímu Pěgřimovi a v neposlední řadě trenérovi brankářů a duši celého týmu Oldřichu Čuntovi. O fanoušcích již byla řeč, ale ještě jednou by mělo zaznít jasně, že takovou podporu nemá žádný jiný divizní klub. Všem díky!

1. HFK Olomouc – 1. BFK Frýdlant 1:4

poločas: 0:2

branky: 77. Stoklasa – 21. Šafner, 42. Klimas, 62. Hrdlička, 71. Šafner

rozhodčí: Niederle – Nápravník, Havlín

diváků: 65

sestava: Prepsl – Marek, Wozniak, Hrdlička– Svatonský (71. Hutník), Škorik,  Wludyka, Staněk, Šafner– Klimas (71. Indra), Velička (83. Soukup)

CzechEnglish