Fotbalový podzim skončil. Jak si během něj vedli naši fotbalisté? A tým je vlajkovou lodí každého klubu a měřítkem úspěšnosti celého oddílu. Naši muži mají za sebou nejúspěšnější podzim za celých 87 let své existence. 1. BFK, který hraje Moravskoslezskou divizi, tedy čtvrtou nejvyšší domácí soutěž, přezimuje na čtvrtém místě. Získal parádních 28 bodů a na první místo svěřenci Martina Šrámka a Jiřího Krejčího ztrácí jen dva body. Našim mužům se poprvé v historii povedlo také postoupit do hlavní fáze pohárového MOL Cupu a na derby s Frýdkem-Místkem přišlo na domácí stadion 1120 diváků. Zápas skončil bezbrankovou remízou a hosté slavili postup až po penaltovém rozstřelu. Frýdlantští si dlouhodobě drží vysokou návštěvnost také na mistrovská utkání, s průměrem 400 diváků na zápas. Na všechna utkání, které fotbalový klub ve Frýdlantě v roce 2018 zorganizoval, přišlo přes 11 tisíc fanoušků. Na domácím stadionu každý zápas panuje parádní kulisa, o kterou se stará především fan club. Ten je i dvanáctým hráčem našeho týmu, který držel rekordní sérii 16 utkání bez prohry a téměř rok na domácí půdě neprohrál.

A jak si během podzimu vedla frýdlantská mládež? Začněme u těch nejmenších, tedy předpřípravky, mladší a starší přípravky. Kluci i holky zde dělají první fotbalové krůčky, někteří již již od pěti let, tráví čas v dětském kolektivu a osvojují si základní herní prvky i pravidla fair play. Děti se účastní různých turnajů, soustředění a dalších aktivit, které vyplňují smysluplně jejich volný čas. O výsledky v tomto věku ani tak nejde, ale důležitá je radost dětí z pohybu a hry. Potěšující je i vzrůstající počet dětí, které přibývají právě v družstvech přípravek. Radost nám udělali nejen ti nejmenší, ale také naši žáci a dorostenci. Mladší žáci, kteří hrají krajskou soutěž, získali na podzim 27 bodů a s vysoce aktivním skóre 88:21 vedou celou soutěž. Starším žákům pak patří solidní šestá příčka s 16 body. Tabulce vévodí naši dorostenci, kteří v krajské soutěži nasbírali 34 bodů, když vyhráli 11 utkání a pouze ve dvou ztratili body. To vše při skóre 80:25. Náš „B“ tým, který vystupuje jako sdružené mužstvo s SK Metylovice, po nepovedeném začátku nakonec skončil v okresním přeboru na pěkném sedmém místě a získal 11 bodů.

1. BFK Frýdlant děkujeme všem hráčům a jejich realizačním týmům za reprezentaci klubu a dosažené sportovní úspěchy. Rovněž děkujeme všem sponzorům za finanční podporu, stejně tak městu Frýdlant nad Ostravicí za poskytnutí dotace z grantového systému i mimořádné dotace na provoz a údržbu areálu a na činnost mládežnických družstev. Všem fanouškům, rodičům a podporovatelům našeho klubu děkujeme za přízeň po celý rok 2018. Hodnocením jednotlivých družstev se budeme podrobněji věnovat v následujících dnech a týdnech.

 

CzechEnglish