Fotbalisté 1. BFK Frýdlant se na úvodním tréninku sešli ve úterý 15. ledna v hale místního gymnázia. Trenéři Martin Šrámek a Jiří Krejčí přivítali celkem 16 fotbalistů. Nechyběli hráči Dvořák, Fromelius, Hrdlička, Hutník, Hajdušek, Indra, Klimas, Kratochvíl, Kučera, Soukup, Staněk, Střižík, Svatonský, Velička, Wludyka, Wozniak. Omluveni z pracovních nebo studijních důvodů byli Jež, Prepsl, Šafner, Marek a Škorik.

“Až do soustředění, které proběhne druhý týden v únoru, budeme trénovat dvakrát týdně plus o víkendu odehrajeme vždy jeden přípravný zápas. Po soustředění přejdeme na tréninky třikrát týdně. Hráčům jsme navíc řekl, jakým způsobem a jak často mají trénovat individuálně. Vím, že zimní příprava není příliš oblíbená část fotbalového roku, ale každý si uvědomuje její důležitost”, říká trenér Martin Šrámek.

Pozitivní zprávou je, že kádr A mužstva zůstává prakticky beze změn. Jediným odchodem je ukončení hostování Denise Siekiery. Martin Šigut je pracovně v zahraničí. Do přípravy se po zranění pomalu zapojuje David Fromelius a z MFK Frýdek-Místek se vrátil Michal Střižík.

Aktualizovaný program přípravných utkání:

PA 18. 1. v 17 h FK Český Těšín – 1. BFK (hřiště: Český Těšín)

SO 26. 1. v 10.15 h MFK Havířov – 1. BFK (Havířov)

SO 2. 2. ve 14:00 h SK Beskyd Frenštát – 1. BFK (Frýdek-Místek)

PA 15. 2. v 18 h MFK F-M U19 – 1. BFK (Frýdek-Místek)

SO 23. 2. v 11 h SK Brušperk – 1. BFK (Brušperk)

SO 2. 3. v 10 h MFK F-M – 1. BFK (Frýdek-Místek)

SO 9. 3. FC Hlučín – 1. BFK (Hlučín, čas bude upřesněn)

CzechEnglish