Zajímavou a perspektivní spolupráci navázal náš fotbalový klub s fotbalovou školou ŠK Slovania, která sídlí v nedaleké Korni.  Za vším stojí nový koordinátor mládeže 1. BFK Frýdlant Vojtěch Vranay, který je zároveň i jedním z trenérů zapojených do projektu fotbalové školy ŠK Slovania.  Minulou sobotu 19. 1. vybral společně s trenéry dva hráče starší přípravky Dana Kociana (2009) a Vojtu Poledníka (2008) a ti se pak zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje, který se konal v kryté a vytápěné fotbalové aréně v Korni, kde je mimo jiné i hřiště s umělým povrchem o rozměrech 90 x 47 m. Turnaje se zúčastnilo 14 družstev a pořadatelem turnaje byl klub MŠK Žilina. Hrálo se na třech hřištích současně o rozměrech 47×30 m, systémem 5+1.  Turnaje se zúčastnili MŠK Žilina, Inter Bratislava, FC Petržalka, Fotbal Třinec, Fomat Martin, Kysucké Nové Město,  Baník Prievidza a taktéž fotbalové akademie   ze Slovenska jako  Jupi FŠMH (Fotbalová škola Marka Hamšíka),  Janočko Academy, dvě družstva CFT Academy z Vranova a Bratislavy.

“Oba kluci z Frýdlantu se setkali s možností si zahrát v takových podmínkách a s tak kvalitními  soupeři. Právě konfrontace se silnými  soupeři je může posouvat dopředu. Chtěl bych začlenit do některého z dalších turnajů celý tým 1. BFK, například mladší přípravku, kde jsou taky velice šikovní hráči a byl bych rád, aby společně s nimi přijeli i jejich rodiče”, přeje si Vojtěch Vranay.

Tým ŠK Slovania Korňa se ani v tak silné konkurenci neztratil a s přispěním našich fotbalistů Dana Kociana a Vojty Poledníka skončil na 8. místě.

CzechEnglish