Ve čtvrtek 31. ledna byla slavnostně podepsána smlouva mezi 1. BFK Frýdlant a společností Beskyd spol. s r. o., která  se k tomuto datu stává generálním
partnerem našeho klubu. “Jsem moc rád, že jsme se s majiteli frýdlantské společnosti Beskyd dohodli na zajímavé a věřím i dlouhodobé spolupráci. Příjmy od sponzorů tvoří až 50 % našeho ročního rozpočtu, a proto je pro nás důležité, mít ve svých řadách stabilního partnera. Finance se neshánějí vůbec jednoduše a my se je snažíme získávat i vlastní cestou od sponzorů a nespoléháme jen na podporu města, jako mnohé jiné kluby. Samozřejmě, že podpory našeho města si velmi vážíme a bez ni by to nešlo”, řekl po podpisu smlouvy předseda klubu Oldřich Čunta a dodal: Chtěl bych touto cestou  poděkovat majitelům Beskydu panu Rojíčkovi a Pavelcovi, že se rozhodli tímto způsobem 1. BFK Frýdlant  podpořit. Zároveň patří díky i Davidu Marečkovi, který u těchto jednání byl a připravil veškeré podklady pro zdárný průběh”, řekl po podpisu smlouvy Čunta s tím, že věří, že v nejbližší době přibudou i další zajímaví sponzoři.
“Jsme frýdlantská firma, naši zaměstnanci jsou většinou také z Frýdlantu a z okolí, takže pro nás je prioritou podpořit místní klub, který už ostatně sponzorujeme od počátku existence naší společnosti. Nyní jsme se rozhodli pro výraznější podporu. Fotbal je ve Frýdlantu velmi populární a klub také dobře pracuje s mládeží. Je dobře, když děti tráví svůj volný čas na hřišti a tomu rozhodně fandíme”, poznamenal majitel společnosti Vladimír Rojíček.
Beskyd spol. s r. o. vznikla v roce 1991 a zabývá se slévárenstvím a úpravou kovů.  Vyrábí odlitky z šedé litiny a hutní materiál a provádí komplexní dodávky od výroby modelů až po finální zpracování. V současné době zaměstnává 160 lidí.
Po 12 letech má tak 1. Beskydský fotbalový klub znovu generálního partnera, a to společnost, která nese název Beskyd s.r.o., jak symbolické to spojení. Ještě jednou DÍKY!
CzechEnglish