A je to tady. Dlouhá zimní pauza je za námi a zraky frýdlantských fanoušků již netrpělivě vyhlíží neděli 17. března, kdy se náš tým představí na půdě FK Kozlovice u Přerova. Los si s námi trochu “pohrál”, a tak o týden později jedeme znovu ven do Vsetína a doma se naši fotbalisté představí až 31. 3 proti dosavadnímu lídrovi divize E celku z Opavy. Přetěžký začátek jarních bojů o mistrovské body.

1. BFK Frýdlant je po podzimu na nádherném 4. místě se ziskem 28 bodů a na první tým naší divizní skupiny SFC Opava B ztrácíme body dva. Kozlovicím patří 7. příčka s 23 body, ale nic to nemění na ambicích “Kozlů”, pohybovat se na čele tabulky.

S přípravou panuje ve frýdlantském táboře spokojenost: “Odehráli jsme několik kvalitních zápasů, výsledky nejsou v přípravě ale až tak důležité. Podstatné je, jak se budeme prezentovat v mistrovských zápasech”, říká trenér Martin Šrámek. Změny v kádru A týmu jsou minimální.  “Prioritou pro nás bylo stabilizovat současný kádr. Opustili nás pouze hráči, kteří nebyli tak herně vytíženi a jak Aleš Kratochvíl tak i David Hutník jsou mladí hráči, kteří hlavně potřebují hrát, proto jsme je na tento půlrok uvolnili na Čeladnou respektive do Ústí”, vysvětluje Šrámek, který naopak zpátky z Frýdku-Místku přivítal obránce Michala Střižíka a z dorostu útočníka Matěje Milara.

A jaké jsou ambice frýdlantského mančaftu v jarní části sezóny? “Žádné ambice nemáme, chceme hrát pohledný fotbal pro diváky, naplnit opět náš stadion a důležité je, aby diváky předvedená hra bavila. To je pro nás to nejdůležitější”, říká frýdlantský lodivod.

Vážení frýdlantští fandové, věříme, že i na jaře budete podporovat 1. Beskydský FK tak, jak tomu bylo na podzim. V neděli máme před sebou první jarní výjezd. Opět pro Vás vypravujeme autobus (odjezd v 11.15 h od stadionu), případně pokud využijete vlastní dopravu, připomínáme, že začátek utkání je v 15 hodin.

Výsledky přípravných utkání:

Český Těšín – Frýdlant 4:7

Havířov – Frýdlant 2:5

Frenštát – Frýdlant 1:2

Karviná jun. – Frýdlant 2:3

Brušperk – Frýdlant 3:3

Frýdek-Místek U19 – Frýdlant 1:8

Frýdek-Místek – Frýdlant 4:2

Frýdlant – Turzovka: 8:2

Kádr A mužstva – jaro 2019 – divize E

Brankáři: David Hajdušek, Ondřej Prepsl, Zdeněk Jež

Obránci: Jan Hrdlička, David Marek, Radim Wozniak, Ondřej Dvořák, Martin Indra, Michal Střižík

Záložníci: Zdenek Staněk, Jan Svatonský, Ondřej Škorík, Radim Šafner, David Kučera, Jan Wludyka, Martin Šigut

Útočníci: David Fromelius, Petr Soukup, Daniel Klimas, Matěj Milar, Bohdan Velička

Trenér: Martin Šrámek, asistent: Jiří Krejčí,  trenér brankářů: Oldřich Čunta, vedoucí mužstva: Zdeněk Gamrot, masér: Jiří Pěgřim

 Změny:

Přišli: Matěj Milar (z dorostu), Michal Střižík (MFK Frýdek-Místek)

Odešli: Denis Siekiera (FK Český Těšín), Aleš Kratochvíl (SK Čeladná), David Hutník (TJ Sokol Ústí)

CzechEnglish