Po kvalitním podzimu, kdy hráči dorostu 1. BFK přezimovali na 1. místě krajské soutěže, se sešli na zahájení přípravy 16. ledna.

               “V zimní přípravě jsme trénovali třikrát týdně, i když tréninková účast nebyla vždy valná, tak kluci pracovali velice dobře. Tréninky byly zaměřené hlavně na rychlostní vytrvalost a v hale pak na posilování, obratnost a práci s míčem. Na konci přípravy jsme absolvovali čtyřdenní soustředění na RS Budoucnost, kde finální fázi přípravy okořenily třífázové tréninky, a to v terénu, na hřišti a posilovně”, hodnotí zimní přípravu trenér Roman Hajda.

                V rámci přípravy sehráli naši dorostenci tři zápasy a jeden dvojzápas. “Hlavně utkání s muži Staříče (prohra 3:5) a muži Ostravice (výhra 4:3) byly velice kvalitní. Doufám, že nám odvedená práce pomůže v jarní části soutěže, kde budeme podávat kvalitní výkony a dotáhneme dobře rozjetou sezónu k postupu do krajského přeboru”, přeje si trenér Hajda.

Přípravné zápasy:

1. BFK – Staříč dorost mix 7:0

1. BFK – Staříč muži 3:5

1. BFK – Staříč starší dorost 4:4

1. BFK ml. dorost – Staříč ml. dorost 6:2

1. BFK – Ostravice muži 4:3

A jak hodnotí trenér Roman Hajda první mistrovské utkání?

“K prvnímu zápasu jarní části krajské soutěže jsme vyjeli do nedalekých Palkovic, které jsou na úplném chvostu tabulky a podle toho taky utkání vypadalo. Od úplného začátku až do konce se hrálo na jednu bránu, a tak se řešilo jen skóre, které bude na konci zápasu. Musím, ale dodat, že ač je výsledek jednoznačný, tak pro mne jako trenéra byl výkon neuspokojivý.  Místo kombinačních akcí kluci zbytečně dlouho drželi míč a ztráceli ho po nepřesných přihrávkách, což do dalších zápasů se silnějšími týmy musíme hodně zlepšit (odbourat). Na druhou stranu to byl první zápas na přírodní trávě, na kterou jsme se vrátili po čtyřech měsících, což bylo hodně vidět. Byly tam však i kladné věci, jako rychle vstřelený gól už v desáté sekundě a také velmi dobře hrající Antonín Teper a čtyři branky kanonýra Matěje Milara. Povinné tři body do tabulky jsou připsány. Věrným fanouškům bych chtěl poděkovat za podporu v Palkovicích”, doplňuje Hajda.

  Palkovice – 1. BFK 0:7 (Milar 4, Teper, Bláha, vlastní)

Zveme všechny příznivce na první domácí utkání našeho dorostu, a to v sobotu 6. 4 od 14:30 h na hřišti 1. BFK Frýdlant s týmem Inter Petrovice.

A jak si vedli naši žáci?

V prvních soutěžních utkáních jara bohužel nebyli naši žáci úspěšní.
Se soupeřem TJ Unie Hlubina prohráli mladší žáci 4:2 a starší žáci 3:1. (podrobnosti trenéři žáků nedodali).

O víkendu hrají naši žáci taktéž doma, přijít povzbudit je můžete v sobotu dopoledne.

V 9:00 h ST. ŽÁCI – SVINOV a v 10:45h ML. ŽÁCI – SVINOV

 

 

CzechEnglish