Další důležitý krok ke zkvalitnění práce na úseku mládeže podniklo vedení klubu ve Frýdlantu. V úterý 16. 4. odstartovaly speciální tréninky pro mládežnické brankáře. Těm se budou věnovat Jan Polach a Zdeněk Jež.

Jan Polach je bývalý gólman MFK Frýdek-Místek, Lískovce, Dětmarovic a kmenový hráč 1. BFK Frýdlant, který je v současné době na hostování v rakouském týmu USV Wavadruck Raxendorf.

Zdeněk Jež  je brankář A týmu 1. BFK Frýdlant, který prošel mimo jiné i  MFK Frýdek-Místek, Vítkovicemi, Kravařemi, Dolním Benešovem a Krnovem a stal se nejlepším brankářem na EURU 2012 neprofesionálních týmů v Rakousku.

“Jsem moc rád, že jsme začali s brankářskými tréninky pro naše mládežnické gólmany tak, jak jsme slíbili. Budou se jim věnovat výborní gólmani, jakými jsou Honza Polach a Zdeněk Jež, kteří jim mohou předávat své zkušenosti. Mládežničtí brankáři budou mít tréninky 2x týdně a dnes se tréninku zúčastnili oba brankáři ze starších žáků, příští týden k nim přibudou i brankáři z mladších žáků. Po domluvě s koordinátorem mládeže a trenéry gólmanů zvážíme postupně i zapojení brankářů z přípravek”, vysvětluje předseda klubu a trenér brankářů A týmu Oldřich Čunta, který je v případě potřeby připraven se do trénování také zapojit.

Dnešního tréninku se zúčastnili Marvin Manestar a Denis Drabina a jejich snahu můžete vidět na fotkách níže.

 

CzechEnglish