Naši fotbalisté po výborném výkonu berou výhru 2:0 nad Havířovem, do tabulky si připisují další tři body, na svém kontě jich mají  už 42 a vyrovnávají tak rekordní zisk v počtu divizních bodů z loňské sezóny a to máme před námi ještě 8 kol!

“Nezačali jsme špatně. Na začátku jsme Frýdlant dostali pod tlak, protože jsme hráli po zemi a v pohybu, ale bohužel pro nás jsme nevyřešili finální fázi tak, aby to skončilo gólem”, zhodnotil úvod zápasu trenér MFK Havířov Miroslav Matušovič a zapravdu mu dal i frýdlantský útočník Petr Soukup: “Prvních 25 minut to nebylo z naší strany ono, ale pak jsme zjednodušili hru, začali jsme kombinovat po zemi a přicházely i šance.” Jednu z nich přetavil v gól ve 38. minutě Velička, který využil přesný centr Wludyky a hlavou otevřel skóre (1:0).

Druhý poločas byl v režii domácích. Miroslav Matušovič nebyl s výkonem svých svěřenců po změně stran vůbec spokojený. “Naše nabídka už nebyla taková, jaká by měla být. Začali jsme ztrácet míče a vzduchem proti takovému týmu jako je Frýdlant uspět nemůžete, když tam mají minimálně šest hráčů kolem dvou metrů. Prohrát můžete, ale někteří hráči by si měli uvědomit , že pokud se chtějí posunout, tak se zaprvé nemůžou bát míče a zadruhé a to hlavně, že fotbal je kontaktní sport, který někdy bolí. Ten kdo chce hrát na schovku a zbavuje se zodpovědnosti, navíc nechce tu bolest podstoupit tím, že nevleze do souboje, bojí se a nadskakuje jak baletka, tak ať ho radši nehraje. Gratuluji soupeři k vítězství”. 

Také útočník 1. BFK Petr Soukup čekal, že ve druhé půli bude soupeř kousat více, ale nestalo se tak. “Hosté odpadli a bylo jen otázkou času, kdy přidáme druhý gól. Šancí jsme měli dost, ale pojistku dal až v 76. minutě Kučis. Odehráli jsme dobrý zápas, naše výhra je zasloužená a jedeme dál”, usmíval se po zápase bývalý barošův parťák z útoku Baníku Soukup.

Brankář 1. BFK Ondřej Prepsl si připisuje na jaře ze sedmi utkání šesté čisté konto! V tabulce si držíme 3. místo se 42 body.

Příští zápas hrajeme v sobotu (pozor, v rozpise mylně uvedena neděle) v Přerově. Hraje se od 16.30 hodin, odjezd autobusu s fanoušky je ve 13 hodin.

1. BFK Frýdlant – MFK Havířov 2:0

poločas: 1:0

branky: 38. Velička, 76. Kučera

rozhodčí: Kostelník – Hanák, Liška

diváků: v deštivém počasí pouze 205 (přesto díky za návštěvu)

sestava: Prepsl – Střižík, Wozniak, Hrdlička – Dvořák, Wludyka (69. Kučera), Staněk, Škorik, Svatonský – Velička (84. Šigut), Soukup (60. Šafner)

CzechEnglish