Už není kam uhnout, již nemá smysl se za nic schovávat. Pokud chceme dokráčet k cíli, je potřeba z cesty odklidit pořádně velký balvan, který se nazývá FC TVD Slavičín. Klub ze Zlínska, který si již vyzkoušel jak chutná 3. liga, je na jaře k nezastavení. Poslední prohra našeho nedělního soka nese datum 4. 11. 2018 (Bruntál – Slavičín 3:1). Od té doby nenašli divizní soupeři recept na výborné poskládaný tým kolem exligového Petra Švacha. Jen dvakrát ztratili naši nedělní hosté na jaře body za remízy s Bohumínem a Novým Jičínem. Dětmarovice dokonce přejeli na jejich hřišti 6:0 a ve středu si poradili s Havířovem také venku 3:0. Suma sumárum v tabulce náleží Slavičínu 1. místo s 52 body a skóre 53:27. Víc k tomu, jaký soupeř nás čeká a kdo je v utkání favoritem, není třeba dodávat.

Šest kol dokonce a Frýdlantu chybí čtyři body na dotažení Slavičína. Jarní forma našeho 1. Beskydského FK je však neméně obdivuhodná a už teď je jasné, že půjde o nejlepší divizní sezónu v historii klubu. Naši fotbalisté budou v neděli makat, aby urvali tři body. “Myslím si, že se určitě nemáme čeho bát, jsme v nejlepší formě a chceme se prát o první místo. Máme výhodu domácího prostředí a ideální podmínky na to odehrát kvalitní zápas. V kabině panuje pozitivní atmosféra a pevně doufám, že všechny body zůstanou doma”, přeje si 19letý záložník David Kučera, jehož otec Radim pro změnu bojuje v roli trenéra s Jihlavou o návrat do Fortuna ligy. “Za celou kabinu bych chtěl pozvat všechny fanoušky na nedělní zápas a poprosit je, aby byli opět našim dvanáctým hráčem a povzbudili nás”, apeluje na frýdlantské fans David Kučera.

Zápas 1. BFK Frýdlant – FC TVD Slavičín začíná v neděli v 17 hodin. Pořadatelé si hlavně přejí, ať vyjde “v rámci možností” počasí a dorazí tak vysoká návštěva. V každém případě nenechte si tento duel ujít a přijďte podpořit svůj tým.

CzechEnglish