Tak a je dobojováno. Fotbalisté 1. BFK Frýdlant se v sobotní podvečerní výhni rozloučili zhruba s padesátkou svých příznivců, kteří je přijeli do Nového Jičína povzbudit, remízou 2:2, čímž si zajistili konečné druhé místo v divizi E. Historický to úspěch nejen vzhledem k zisku “stříbrné placky”, ale také k rekordnímu 59 bodovému přídělu při skóre 54:27.

Po odmítnutí postupu vítěze divize E Slavičína, to dokonce na chvíli vypadalo, že se v sobotu bude bojovat o postup do Moravskoslezské fotbalové ligy, které by logicky mělo připadnout druhému celku z téže soutěže, nakonec si však třetiligové vody namísto Frýdlantu vyzkouší jihomoravské Rosice, které v divizi D získaly více bodů než Frýdlant. Jakkoliv se nad tímto můžeme pozastavovat a jen stěží srovnávat úroveň obou divizí (podle umístění celků, které se střídavě pohybovaly jak v divizi D i E a podle názoru mnohých má divize E vyšší úroveň), je třeba respektovat soutěžní řád a ten hovoří ve prospěch Rosic. Ve Frýdlantu to však jako tragédii rozhodně neberou. “Cílem bylo skončit do 5. místa, což se nám nejen podařilo, ale tato sezóna předčila naše očekávání. Ano, Moravskoslezská liga by byla výzvou, ale rozhodně se tam nehrneme za každou cenu. Jsme si vědomi jak finančních nákladů, tak i celkové náročnosti soutěže a je potřeba být na to připraveni. Pro nás je v současné době priorita rekonstrukce budovy kabin a výstavba tréninkového hřiště pro mládež, na čemž usilovně pracujeme”, osvětlil předseda klubu Oldřich Čunta.

Frýdlant navíc díky tomu, že zůstane v divizi, může pošilhávat po účasti na Mistrovství Evropy neprofesionálních týmů, které se uskuteční příští rok v červnu ve Švýcarsku. Tato možnost by postupem do MSFL padla. “Prostě vše je tak jak má být a pokud někdy v budoucnu máme hrát třetí nejvyšší soutěž, tak to prostě přijde”, říká Oldřich Čunta.

Obšírněji se budeme hodnocením sezóny zabývat v dalších dnech, kdy přineseme další postřehy, rozhovory a další informace.

FK Nový Jičín – 1. BFK Frýdlant 2:2

poločas: 1:1

branky: 19. Juříček, 70. Smolarčík (pk) – 15. Wludyka, 60. Šafner

ČK: 87. Nippert – 74. Wozniak

rozhodčí: Kulička – Šimeček, Krupa

diváků: 165

sestava: Prepsl – Marek, Wozniak, Střižík – Dvořák (58. Soukup), Škorik, Wludyka, Šafner, Kučera – Klimas (74. Hrdlička), Šigut (62. Svatonský)

Hodnocení zápasu s vtipem a nadhledem brankáře a nakonec i kapitána Ondřeje Prepsla (pro vysvětlení situace – kapitánem v utkání byl Radim Wozniak, ten byl však v 74. minutě vyloučen poté, co bravurním zákrokem rukou vytáhl míč nad břevno. Kapitánskou pásku předal brankáři Ondřeji Prepslovi).

https://www.youtube.com/watch?v=zf-wUbG37Eo

 

 

CzechEnglish