1. BFK Frýdlant má za sebou nejúspěšnější sezónu v 88 leté historii klubu. Postarali se o to zejména dorostenci, kteří nenašli ve své soutěži konkurenci, s přehledem zvítězili a postoupili do krajského přeboru. Parádní sezónu pak vyšperkovali naši muži, kteří obsadili v divizní soutěži stříbrnou příčku.

Jednotlivým týmům se budeme více věnovat v následujících dnech a týdnech, nyní ale přehledně uvádíme, jak si vedly.

V hodnocení sezóny 2018/2019 začněme u těch nejmenších. Mladší i starší přípravka (6 – 11 let) sbírá své fotbalové zkušenosti v rámci Frýdecko-místecké ligy přípravek, v zimním období se pak účastní Krajské zimní ligy a dále svádí boje na různých turnajích. Poslední triumf si naši benjamínci připsali 9. června, když zvítězili na turnaji v Nošovicích. V tomto věku ale nejde ani tak o samotné výsledky, jako spíše o radost z pohybu a trávení volného času na hřišti.

A jak si vedly naše žákovské týmy? Starší žáci obsadili v krajské soutěži 7. místo se ziskem 23 bodů, jejich mladší kolegové pak skončili na pěkném 3. místě se 43 body na kontě.

Velkou radost nám udělali již zmínění dorostenci 1. BFK Frýdlant, kteří si vybojovali postup do krajského přeboru. Své soupeře doslova drtili, zaznamenali úctyhodných 63 bodů a v tabulce skončili na 1. místě  s vypovídajícím skóre 149:47.  Hlavní trenér Roman Hajda k tomuto úspěchu dodal: “Splnili jsme cíl, který jsme si dali, postupnými krůčky jsme se k němu přibližovali a nakonec to potvrdili”. Fotbalový klub se tak rozroste o další mládežnické družstvo, od příštího ročníku vznikne mladší dorost.

V dospělém fotbale máme dva týmy, sdružený B tým Frýdlant/Metylovice skončil v okresním přeboru na 11. pozici s 22 body, ale historický úspěch s rekordním 59 bodovým přídělem při skóre 54:27 zaznamenali naši muži A. Ti skončili na 2. místě divize E a v soutěži obstáli s nejlepší obranou, kdy inkasovali nejméně branek. Na jaře jsme z patnácti zápasů v devíti z nich neobdrželi ani gól. „Je to úspěch celého týmu, který je složen jak ze zkušených fotbalistů s ligovou minulostí tak i z mladých nadějných hráčů. Proto chci celému mančaftu a realizačnímu týmu poděkovat za skvělou sezónu“, sdělil po posledním zápase v Novém Jičíně trenér Martin Šrámek. Dosavadním maximem bylo pro Frýdlant v divizi loňské osmé místo, nyní naši fotbalisté dokráčeli téměř na vrchol. O tom, o jaký úspěch se místní fotbalisté postarali, hovoří i fakt, že za sebou nechali takové týmy jako MFK Havířov, Vsetín, Přerov, Hranice, Bruntál, Nový Jičín, Šumperk nebo HFK Olomouc.

Velkou pochvalu si jako vždy zaslouží frýdlantští fanoušci. „Nejvyšší návštěvy si Frýdlant v soutěži udržel a to je taky důvod, proč to děláme, postarat se o zábavu pro občany našeho města“, říká předseda klubu Oldřich Čunta a dokladem je i návštěva na pohárové utkání 1. BFK Frýdlant – MFK Frýdek-Místek (1.120 diváků) a na zápas s Opavou, kdy si na stadion našlo cestu téměř 600 lidí.

„Dovolte, abych jménem celého klubu poděkoval všem hráčům za odvedené výkony a trenérům jednotlivých týmů za jejich práci pro klub. Dále děkujeme všem těm, kteří se jakýmkoliv způsobem starají o fotbal ve Frýdlantu, všem členům výboru a dobrovolníkům, rodičům, prostě všem, kteří mají frýdlantský fotbal ve svém srdci. Obrovský dík patří všem sponzorům klubu a samozřejmě Městu Frýdlant nad Ostravicí, bez jehož podpory by to vůbec nešlo. Na závěr musíme zmínit také skvělé fanoušky, kteří za našim klubem stojí a podporují nás“, dodal na závěr předseda 1. Beskydského fotbalového klubu Oldřich Čunta.

CzechEnglish