S přehledem zvítězili v krajské soutěži, když prakticky celou dobu ukazovali soupeřům svá záda. Byly zápasy, kdy protivníkovi téměř nepůjčili míč a nakonec zaslouženě dokráčeli k vítězství v krajské soutěži. Řeč nemůže být o nikom jiném, než o našich dorostencích, kteří prožili pohádkovou sezónu. Nejen o ni na slovíčko s kapitánem dorostu Sebastiánem Bystroněm.

Jako kapitán jsi dovedl dorost až k postupu do krajského přeboru. Vaši soutěž jste ovládli s 63 body a se skóre 149:47. Čekal jsi před sezónou, že dokráčíte až na vrchol a navíc, že si postup zajistíte už tři kola před koncem?

Už před sezónou jsme pomýšleli na příčky nejvyšší a naším cílem bylo s dorostem postoupit, ale že nakonec zvítězíme v soutěži s takovým předstihem, to jsem opravdu nečekal.

Kdybys měl pojmenovat tři hlavní důvody, které vedly k vítězství v soutěži, které by to byly?

Byla to asi trpělivost, oddanost, ale hlavně týmovost, sešla se prostě dobrá parta a i když jsme možná netrénovali tak intenzivně jako ostatní týmy v soutěži, v zápase jsme vždy odevzdali všechno a většinou  dovedli utkání do vítězného konce.

Nad všemi statistikami ční jméno Matěj Milar, coby útočník zaznamenal neuvěřitelných 62 branek. Co na to říkáš?

Myslím si, že Maty byl v letošním ročníku jednoznačně nejlepší útočník celé soutěže a úsměvná je taky tabulka střelců, kdy má druhý nejlepší střelec za Matym 24 branek. Chtěl bych ale vyzdvihnout celý tým, který se na této statistice kolektivně podílel.

Velký úspěch jde i za trenéry Romanem Hajdou a Lukášem Vašutem. Souhlasíš? A jak ty osobně je vnímáš?

S tím určitě souhlasím, oba dva trenéři nám věnovali spoustu času a vždy pro nás chtěli to nejlepší. Jsou neodlučitelná součást letošního úspěchu. Chtěl bych jim tímto za celý tým poděkovat.

Prozraď ještě něco ze svého dosavadního působení, kde jsi s fotbalem vlastně začínal a kterými kluby jsi prošel?

S fotbalem jsem začínal v šesti letech v Palkovicích, odtud jsem asi po třech letech přestoupil do Frýdku-Místku, ze kterého jsem odešel na dva roky do MFK Karviná. Potom jsem se vrátil znovu do Frýdku-Místku, odkud jsem přestoupil tady do Frýdlantu.

Máš nějaký fotbalový vzor a cíl, kam by ses chtěl ve fotbale dostat? Kam vlastně budou směřovat tvé fotbalové kroky dále?

Mým největším fotbalovým vzorem je Kuba Prokop :-), ale cíle si nekladu, fotbal jsem vždy hrál pro radost a úspěch byl v letošním ročníku třešničkou na dortu. Tento rok jsem odmaturoval a v září jdu na vysokou školu do Prahy, takže nedokážu nyní říct, co bude s fobalem dál, ale rád bych u něho minimálně na rekreační úrovni zůstal.

 

 

 

 

 

CzechEnglish