DO NOVÉ SEZONY JDEME POSÍLENI
Zkušenost za zkušenost, ale také třeba i dravé mládí. Takhle ve zkratce vypadá posílení našeho týmu pro nový soutěžní ročník v Moravskoslezské divizi, skupině F.

Je to jen pár dní, kdy svou aktivní fotbalovou kariéru ukončil v našem klubu obránce Radim Wozniak. O jeho nesporných kvalitách není potřeba dále hovořit, každý víme, že náš tým opustila nejen velká ikona, ale hráč s obrovskými zkušenostmi.

Na post středního obránce přichází do Frýdlantu Michal Švrček (34). Hráč, který si během svého působení ve Frýdku-Místku zcela zaslouženě vysloužil přezdívku “Železný muž”. Rodák z Vlčovic se přes Kopřivnici a ostravský Baník ocitl v roce 2008 ve frýdecko-místeckých Stovkách. S Valcíři bojoval pět sezon ve třetí lize, až se nakonec Frýdku vytoužený postup do druhé nejvyšší soutěže podařil. Společně se Švrčkem tehdy u toho byli i jeho dnešní spoluhráči Ondra Prepsl, Jarda Juříček, či Zdeněk Staněk. “Co si tak vybavuji, tak s námi byl tehdy ještě Souky (Petr Soukup) a Wozy (Radim Wozniak). Ten ale někde v půli jara od nás odešel,” zkouší zapátrat ve své paměti Švrček.

Ve FNL odehrál “Švrk” všech pět sezon, po sestupu Valcířů zpět do MSFL pak odešel počátkem roku 2019 do rakouské nižší soutěže (klub SV CEMIX Pöchlarn-Golling). Teď však bude Švrček oporou našich zadních řad. “Do Frýdlantu mě prakticky překecali mí kamarádi Ondra Prepsl s trenérem Šrámkem. Jen mi řekli, ať si s nimi příjdu zatrénovat a že uvidím, zda mě to bude bavit (smích). Já tu znám skoro všechny kluky, je tu super parta, navíc krásné prostředí. Domluvili jsme se hned a já se moc na tuhle štaci těším, jelikož za mnou na zápas může přijet má přítelkyně s dcerkou a také i rodiče. Do Rakouska to byla přeci jen dálka,” dodává Michal Švrček.

Další velkou posilou našeho celku je příchod univerzála Matěje Biolka (29). Hráč, který byl ještě v žákovském věku brankářem, dnes jej však můžete vidět nejen na kraji obrany, ale může hrát pro svou všestrannost i v záloze nebo útoku. Majitel dvaadvaceti prvoligových startů v dresu 1. FC Slovácko. Nebýt zranění, těch ligových zápasů mohlo být u Matěje odehráno daleko více. “Biolis”, jak mu přezdívají jeho spoluhráči, začal s fotbalem ve Frýdku-Místku. Odtud si jej pak trenér Machala vytáhnul do 1. HFK Olomouc, ale netrvalo dlouho a o šikovného štírka se začalo zajímat prvoligové Slovácko. Po zranění následoval návrat do Frýdku-Místku, kde hostoval do konce sezony 2017/18. Poté dostal znovu šanci v profesionálním fotbale, když hrával druhou nejvyšší soutěž za Prostějov, teď je ale již našim hráčem a my i jemu přejeme mnoho štěstí v červenožlutém drese.
Jedna taková poznámka k Matějovi. Všimli jste si, jaké si vybírá kluby ve své fotbalové kariéře? 1.HFK, 1.FC, 1.SK a teď 1.BFK  🙂

“Na svou novou štaci ve Frýdlantu se těším hodně. Znám skoro všechny kluky, což je strašně fajn. Po sezoně jsem se rozhodl rozvázat v Prostějově smlouvu, kdy moje důvody v klubu pochopili a vyšli mi vstříc. Dostal jsem totiž pracovní nabídku, která mě hodně oslovila a po zvážení celkové situace jsem se zkrátka rozhodl s profesionálním fotbalem skončit. Musím už trochu myslet dopředu, jelikož nejsem nejmladší, a to nejlepší ve fotbale už mám za sebou (smích). Navíc máme se snoubenkou 11měsíční dceru, na kterou budu mít konečně více času,” prozradil na sebe Matěj Biolek.

Třetím hráčem, který v létě doplnil náš divizní kádr, je odchovanec frýdlantské kopané Matěj Milar (18).

“Musím říct, že s posílením týmu jsme spokojeni. Milar je snaživý mladý fotbalista, který má určitě svou perspektivu. Co se týče Švrčka s Biolkem, tak to jsou pro nás opravdu velké posily. Švrka znám prakticky deset let z Válcoven. Je to chytrý a hlavně poctivý hráč. Biolis ještě před pár dny hrával druhou ligu za Prostějov. Fotbalista v nejlepších letech, fantastická posila,” pochvaluje si frýdlantský trenér Martin Šrámek.

Zleva: Matěj Biolek, Michal Švrček, Matěj Milar.
Frýdlantské letní posily (zleva: Matěj Biolek, Michal Švrček a Matěj Milar). Foto: MS Deník

 

 

 

CzechEnglish