Ještě před dvěma lety působil náš dorost v Krajské soutěži. Tehdy to stačilo, přílišné ambice nebyly. Pak se ale sešla úžasná fotbalová parta, která si rozuměla nejen na hřišti, ale i mimo něj. Tým šlapal, soutěž zakončil s jedinou porážkou a osmibodovým náskokem na prvním místě. Byl z toho tedy postup do Krajského přeboru. „My už před tím postupem hrávali s hodně omlazeným týmem. Měli jsme tak ale do budoucna jistotu, že tým bude pohromadě nějakou dobu. Bude mít možnost se sehrát,“ vzpomíná na tehdejší dobu trenér Roman Hajda.

Jeho svěřenci se v další sezoně neztratili ani v Krajském přeboru dorostu. „Pořád máme před sebou ty nejvyšší cíle. Před sezonou jsme si řekli, že bychom chtěli hrát v horních patrech tabulky. Po vývoji sezony, kdy jsme snad od druhého nebo třetího kola soutěž vedli, jsme své cíle ještě zvýšili. Domluvil jsme se nejen v kabině, ale pak i s frýdlantským vedením, že se pokusíme znovu postoupit. Tentokráte už do divize,“ řekl Hajda.

Jenže soutěž se nakonec vinou celosvětové nemoci Covid-19 nedohrála. Frýdlant byl sice po 13. kole první, k dokonání svého snu, ale kluci již připuštěni nebyli. „Vinou koronaviru jsme soutěž nedohráli. Hodně nás to mrzelo, věřili jsme, že se v jarních odvetách o ten postup porveme. Kluci si to zkrátka chtěli uhrát sami na hřišti. Bohužel to nevyšlo,“ dodal zklamaně Roman Hajda.

Zklamání ovšem následně pominulo, ze svazu přišla nabídka postupu a náš klub ji přijal. Od sezony 2020/21 se tedy ve Frýdlantu nad Ostravicí kope divize nejen v mužské kategorii, ale nově také i v kategorii staršího a mladšího dorostu. „Z kádru nám do mužů odešli tři hráči. Ta osa těch osmi devíti kluků ale zůstala pořád stejná. Škoda, že už nemůžeme počítat s Matějem Milarem, který byl takovým našim tahounem. Věřím ale, že se mezi muži neztratí,“ podotkl Hajda.

Premiéru v nové soutěži obstará sobotní domácí zápas s Novým Jičínem. Starší dorostenci mají výkop svého utkání v 10.00 hodin, jejich mladší spoluhráči rozehrají svůj duel pak od 12.15 hodin. Obě střetnutí se odehrají na travnatém hřišti v nedalekém Pržně.

„Kluci se na zápas určitě těší. Pro spoustu našich mladých kluků bude divize velká zkušenost. Bude to trochu jiný fotbal, než jsme hrávali v minulých sezonách. Nějaký ten respekt tam asi bude, nebude to jednoduchá soutěž, ale podle mého jsme kvalitně připraveni. Do sezony půjdeme s odhodláním,“ hlásí před startem soutěže trenér Hajda.

A jaké jsou sportovní cíle jeho družstva staršího dorostu? „O záchraně se bavit nechci. Jak jsem již řekl, my máme s klukama každým rokem vyšší cíle. Cítíme, že ten tým je už dlouho pohromadě, podařilo se nám jej navíc doplnit vhodnými typy hráčů, takže zkusíme opět čeřit vodu. Cílem je klidný střed, ale proč to zase v průběhu soutěže nepřehodnotit,“ usmál se Hajda.

MORAVSKOSLEZSKÁ DOROSTENECKÁ DIVIZE – skupina E
sobota 15. 8. 2020
1.BFK Frýdlant n. O. st.dorost – FK Nový Jičín (10.00 h)
rozhodčí: Matějek – Laštuvka, Kovařík.

sobota 15. 8. 2020
1.BFK Frýdlant n. O. ml.dorost – FK Nový Jičín (12.15 h)
rozhodčí: Laštuvka – Kovařík, Matějek.

KP (2019/2020)
1. Frýdlant n. O.            11          8             1             2             57:27     25
2. MFK Kravaře             11          7             3             1             42:28     24
3. Odra Petřkovice         11          6             3             2             23:17     21

KS (2018/2019)
1. Frýdlant n. O.           24          20          3             1             149:47   63
2. Sokol Fryčovice          24          17          4             3             93:25     55
3. FC Kopřivnice            24          13          6             5             74:50     45

CzechEnglish