Svou premiéru v Moravskoslezské dorostenecké divizi mají za sebou oba naše mládežnické celky. Starší dorostenci nakonec podlehli svému soupeři z Nového Jičína těsně 3:4, jejich mladší kolegové prohráli 2:9.

STARŠÍ DOROST

První utkání v nové soutěži mají za sebou svěřenci trenéra Romana Hajdy. Ti v Pržně hostili o víkendu celek z Nového Jičína. “Od úvodu zápasu bylo poznat, že jde o první mistrovské utkání. Z obou stran to bylo takové nemastné. Po čtvrthodině hry jsme se ale stačili otrkat a hrál se pak vcelku kvalitní fotbal, kdy si troufnu tvrdit, že jsme byli o kousek lepším týmem,” začal s hodnocením sobotního zápasu Hajda.

Frýdlantští tak šli v 11. minutě zaslouženě do vedení. “To se krásně z dálky trefil Hodula. Bohužel o chvíli později dokázal soupeř po naší hrubé individuální chybě vyrovnat,” mrzelo frýdlantského trenéra. Naši starší dorostenci si ještě do poločasu dokázali vedení znovu vrátit, když se po půlhodině hry prosadil poprvé v zápase Mohyla. “To byla krásné akce Matyho Mohyly s Plucnarou,” pochvaloval si Hajda.

Druhá půle byla na branky rovněž bohatá. “Škoda, že jsme dalšími hrubicemi nechali soupeře výsledek otočit až na 2:4. Pak se nám sice v závěru podařilo Mohylou po další krásné akci snížit na rozdíl gólu, ze závěrečného tlaku jsme už ale vyrovnat nedokázali,” litoval domácí trenér.

Ač nebyli Frýdlantští v zápase horší, na body v úvodním kole nedosáhli. “Bude to asi poprvé, ale i přes tu porážku bych chtěl kluky pochválit. Pokud budeme takhle hrát i v dalších zápasech, nemám strach, že se s novou soutěží nepopasujeme lépe, než v úvodním kole. Jen se musíme příště vyvarovat těch zbytečných chyb,” uzavřel hodnocení Roman Hajda.

1.BFK FRÝDLANT n. O. – FK NOVÝ JIČÍN  3:4 (2:1)
Branky:
33. a 85. Mohyla, 11. Hodula – 17., 58., 71. a 84. Cacek. Rozhodčí: Matějek – Laštuvka, Kovařík. ŽK: Mohyla, Papík, Blaha – Vahalík. ČK: 83. Kurečka (F). Diváci: 60.
Frýdlant: Manestar – Plucnara, Haták (88. Staněk), Kopčo, Blaha, Koliba, Kurečka, Papík, Březina, Mohyla, Hodula. Trenér: Roman Hajda.

MLADŠÍ DOROST

To utkání mladšího dorostu mělo zcela jiný vývoj. “Tohle utkání bylo diametrálně odlišné,” řekl naštvaně Roman Hajda. “Hlavně první půle byla katastrofou. Klukům se vůbec nepodařilo zachytit začátek a po osmi minutách hry prohrávali už o čtyři branky. Pak se hra trochu vyrovnala, ale z šancí, které jsme si vytvořili, tak jsme nedokázali nic využít. Poločas tak skončil 0:8 pro našeho soupeře,” řekl k první půli Hajda.

V domácí kabině to v poločasové přestávce trochu bouřilo. “Museli jsme zvýšit hlas, ale mělo to ten správný efekt. Kluci začali po změně stran hrát úplně jinak. Dali jsme Martinem Hajdou dva góly, dokonce jsme tu druhou polovinu zápasu vyhráli 2:1, což je určitě pozitivní. Hráči si tak dokázali, že se dá s divizním soupeřem hrát. Co nás hodně potěšilo, tak výkony kluků ze starších žáků, kteří v tomto zápase dostali příležitost,” uzavřel hodnocení Roman Hajda.

1.BFK FRÝDLANT n. O. – FK NOVÝ JIČÍN  2:9 (0:8)
Branky: 65. a 85. M. Hajda – 35., 38. a 49. Václavík, 3. a 7. Halhárek, 6. a 39. Myslík, 8. Vahalík, 21. Rigo. Rozhodčí: Laštuvka – Kovařík, Matějek. ŽK: Drabina, M. Hajda, Chodura – Kachel, Vahalík. Diváci: 25.
Frýdlant: Drabina – Velička (46. Jaskula), Liška, Svák, Šustai, Černý, Chodura, Staněk, Pavela (46. Pěgřimek), M. Hajda, Filip. Trenér: Roman Hajda.

 

 

CzechEnglish