Devětadvacetiletého záložníka Matěje Biolka jsme si blíže představili v jednom ze starších příspěvků. Tentokráte jsme si s naší letní posilou povykládali po domácím vítězném zápase s Heřmanicemi.

Matěji, pro tebe osobně to bylo druhé utkání ve frýdlantském drese. Prozatím to týmu šlape, když má na svém kontě dvě výhry a žádnou inkasovanou branku. Co na takový začátek říkáš?

Že je to určitě super, všichni jsme si to takto přáli.

Co k zápasu s Heřmanicemi?

Bylo hodně důležité, že se nám podařilo vstřelit rychle první gól. To pak každé mužstvo uklidní, z čehož jsme podle mě i těžili. Následně kluci přidali druhou branku, takže paráda. I přesto jsme tam měli několik zbytečných ztrát míčů, takže soupeř byl při rychlém přechodu pořád nebezpečný.

Co jste si řekli pak v poločase v kabině?

Že by bylo fajn, kdybychom přidali co nejdříve třetí branku. To se nám naštěstí podařilo, pak už se zápas spíš dohrával.

Přesto v úvodu druhé půle měl soupeř nejméně dvě velmi dobré příležitosti. Tam jste museli děkovat brankáři Ondrovi Prepslovi, který tým podržel…

To souhlasím, máš pravdu, Ondra byl neskutečný. To byly nejspíš zlomové momenty utkání. Trochu to pramenilo spíš nedorozuměním našich středových hráčů. No, a když tedy oni nedali a nám se pak podařilo z penalty odskočit na tři góly, byl už zápas v klidu.

Jsou sice odehraná pouhá dvě kola, přesto lze počítat, že teď se už soupeři na nás budou připravovat s větší pečlivostí. Souhlasíš?

Asi ano, je to docela možné. Přiznám se ale, že vůbec nevím, co od těch soupeřů v divizi čekat. Jak se dokáží na soupeře takticky připravit, ale uvidíme. Je jasné, že když ti soupeři zalezou do toho obranného bloku, tak to bude těžší. Zvláště pak na užším hřišti. To se přiznám, že mi vůbec nesedí. Doufám, že budou všichni proti nám chtít hrát a nám se bude dařit (smích).

Na zápase s Heřmanicemi jsem viděl v hledišti tvé rodiče. Předpokládám, že určitě přivítali, že to teď mají na tvé zápasy daleko blíž, než když jsi hrál v první a druhé lize?

Přesně tak. Musel jsem se smát, když jsem zjistil, kdo všechno se na zápas s Heřmanicemi od nás z rodiny chystá. Měl jsem tu babičky, rodiče, sestru, švagra a spoustu kamarádů. Vlastně jsem tu měl větší podporu, než když jsem hrával ligu za Slovácko. Všichni Hujerovic dojeli (pobaveně). Ale je to fajn a já jsem za to jen rád. I oni jsou nadšeni, že to mají teď blíže a můžou vidět více zápasů.

Navíc předpokládám, že je přiláká na zápasy Frýdlantu to pěkné prostředí, které zde máme?

Tak tak. Je to tu fakt krásné.

Jak je to vůbec v kabině se zápisným? Už tě tahle povinnost nováčků dostihla?

Pokladník mě nejenže hned upozornil, jaké jsou povinnosti, já už zápisné dokonce i zaplatil (smích). Po zápase máme takové posezení, kde to zápisné nejspíš padne. Jsem tedy srovnaný, jak se říká, na nule. Teď už mě čeká snad jen nějaké to zpívání a hlavně utužit partu, která je ve Frýdlantu opravdu super. Celé si to tady užívám, kabina, trenéři, stadion pod horami, fanoušci, prostě paráda.

CzechEnglish