1.BFK FRÝDLANT N. O.  – FK FOTBAL TŘINEC B 3:3 (1:1)

Duel čtvrtého divizního kola nabídl šest branek. S béčkem Třince jsme dvakrát prohrávali, po hodině hry upravil Ondra Škorík na 3:3, čímž dal podobu konečnému výsledku.

Čert ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby ve 14. minutě proměnil svůj samostatný únik Bohdan Velička. Ten se rozhodl o obstřelení třineckého gólmana šajtlí, míč ale skončil vedle pravé tyče. Hostující mladíci, posíleni zkušenými Gáčem, Samiecem a exligovým Hýblem, dali výrazně o sobě vědět ve 27. minutě, kdy se po centru kapitána Chloně krásně hlavou trefil v pádu Samiec – 0:1. O devět minut později mohlo být s našim týmem ještě hůř. Tentokráte našel povedeným centrem Hýbl hlavu Chloně, míč se naštěstí jen opřel o vrchní část břevna. A tak platilo otřepané nedáš-dostaneš. Dvořák dostal míč na stranu k hlavní tribuně a po jeho centru se na zadní tyči prosazuje Svatonský. Máme srovnáno!!

Vstup do druhé půle vyšel daleko lépe našim barvám. Wludykův rohový kop prosvištěl k zadní tyči, kde se po takové nepřehledné situaci dokázal střelecky prosadit Michal Švrček – 2:1. Vzápětí se v dobré příležitosti ocitl Biolek, jeho hlavička šla bohužel nad branku.

Třinci stačily pouhé čtyři minuty, aby si své vedení vzal opět zpět. V 52. minutě se do míče parádně opřel David Maceček a gólman Prepsl mohl pouze přihlížet, jak míč letí přesně do pravé šibenice jeho branky – 2:2. V 56. minutě jsme udělali při standardce soupeře chybu a vytáhlý Gáč poslal svůj tým znovu do vedení – 2:3.

Gólová přestřelka pokračovala. Po hodině hry předvedli naši hráči krásnou kombinační akci. Biolek rychle rozehrál trestný kop na Juříčka, ten posunul míč do středu hřiště na volného Škoríka a jeho pohotová střela znamenala vyrovnání na 3:3. Svěřenci trenéra Martina Šrámka se s nerozhodným stavem rozhodně smířit nechtěli. Biolek svůj únik z levé strany řešil pouze střelou do třineckého gólmana, gól Kučery nebyl uznán, jelikož akci předcházel faul na hostujícího brankáře, no a trestný kop Wludyky prosvištěl jen o pár centimetrů vedle levé tyče. Kýženého čtvrtého gólu jsme se tedy už nedočkali.

„Z výkonu mám velmi dobrý pocit. Kluci hráli nesmírně obětavě, ve velkém pohybu a s nasazením. Proti velmi kvalitnímu soupeři odvedli dobrou práci a venku po hezkých akcích vstřelili tři branky. Zápas měl vysoké tempo, byl oboustranně kvalitní a rozhodně převyšoval divizní úroveň. Kluci hráli koncentrovaně, ale v defenzivní činnosti musí být ještě zodpovědnější a pečlivější,“ okomentoval průběh střetnutí na webových stránkách třineckého celku kouč soupeře Ľubomír Luhový.

“Konečný výsledek 3:3 beru, protože prohrávat, pak se do zápasu zase vrátit a skóre otočit. Poté jsme zase nešťastně tečovali jejich střelu tak, že skončila v šibenici, což nám přistřihlo, jak se říká, křídla. No a vzápětí neuhlídáme standardní situaci na zadní tyči a opět jsme byli ve stejných kolejích jako na začátku, kdy jsme neproměnili Veličkou samostatný únik. Kluky ale musím za bojovnost pochválit. Snažili se, tlačili se do jejich branky, ale více než vyrovnání jsme se bohužel nedočkali. I když tam byly neříkám zrovna stoprocentní šance, ale spíš takové polo šance. Nemůžu klukům ale nic vyčíst. Třinec nám vůbec nic nedaroval,”
řekl k zápasu domácí trenér Martin Šrámek.

I on si byl před utkáním vědom, že Třinečtí budou chtít už konečně naplno bodovat. “Měli ze tří utkání pouze bod, takže chtěli u nás uspět. Dvakrát vedli, takže k tomu nebyli zase tak daleko. V minulé sezoně se pohybovali ve špičce tabulky, ten začátek jim prozatím moc nevyšel,” zamyslel se Šrámek.

I proto Slezané nechtěli nic ponechat náhodě a k zápasu využili tři hráče druholigového A týmu. “Myslím si, že ty zápasy nejsou tak ani o těchto hráčích, jako spíše o nás. Máme čtyři odehraná kola a góly nám útočníci nestřílí. Hodně se trápíme, což bylo patrné již v Bruntále a následovalo to i za bezbrankového stavu v Dětmarovicích. Dnes nám opět vstřelili góly tři naši defenzivní hráči. Potýkáme se s větší sebedůvěrou našich útočících hráčů,” dodal frýdlantský lodivod, který je s konečnou remízou spokojen. “Beru to sportovně. Oni dali tři góly, my také, takže spravedlivá remíza.”

Branky: 39. Svatonský, 49. Švrček, 60. Škorík – 27. Samiec, 52. D. Maceček, 56. Gáč. Rozhodčí: Lukašík – Laštuvka, Janeček. ŽK: Velička, Juříček – Hýbl, Chloň, Niemczyk. Diváci: 314.
Frýdlant: Prepsl – Svatonský (64. Střižík), Marek, Švrček, Dvořák – Škorík (79. Šafner), Staněk (64. Kučera), Juříček – Biolek (83. Soukup), Velička (83. Milar), Wludyka. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
Třinec B: Potůček, L. Maceček (46. Lanc), Gáč, Hýbl – Dohnal (85. Hamrozi), J. Cieslar – Niemczyk, Samiec, Chloň (81. V. Cieslar) – D. Maceček. Trenér: Ľubomír Luhový.