Ano, je to bohužel tak. Sezona našim žáčkům sice začala, ale víkendové výhry nad Vítkovicemi-Svinov se do tabulky klukům z 1.BFK počítat nebudou. Soupeř se totiž následně odhlásil ze soutěže.

Ve Svinově mají nejspíš problém s dostatečným počtem žáků. Duel starších žáků se totiž neodehrál vůbec. Domácí totiž neposkládali k utkání dostatečný počet hráčů a k zápasu nenastoupili.

To mladší žáci 1.BFK své střetnutí proti Svinovu odehráli a nevedli si vůbec špatně, když zvítězili 4:0. Střelecky se dařilo Danielu Kociánovi, který se na výhře svého týmu podílel třemi góly. Frýdlantského kanonýra pak ještě doplnil ve 14. minutě Filip Výmola, který se prosadil z pokutového kopu.

Hodnocení trenéra Jaroslava Rozkydala:

V sobotu 29. srpna zavítali naší mladší a starší žáci k prvnímu mistrovskému utkání na půdu Ostravy-Svinov. Nejprve začali mladší žáci, kteří se sešli v počtu 18 hráčů a mohli jsme tak šetřit dva klíčové hráče Toma Vitáska a Vojtu Matýska pro starší žáky. Nastoupili jsme tedy s dvěma brankáři a dvěma kompletními sedmičkami hráčů. Začátek utkání byl z obou stran nervózní a čekalo se, kdo udělá první chybu. Ta nakonec přišla od soupeřova brankáře, který v 11. minutě nechytil střelu doprostřed brány od s chutí hrajícího Dana Kociána. O tři minuty později byl faulován náš hráč v pokutovém území a penaltu proměnil v téže minutě krásnou střelou k tyčí agilní Filip Výmola. Od této chvíle se naše hra zklidnila a do konce zápasu jsme hru v poklidu kontrolovali. Samozřejmě soupeř bez šancí nebyl, ale s přispěním obou našich brankářů Holuba a Mrkvy, byla vzadu uhrána nula.

Ve druhém poločase určitě stojí za zmínku nádherná akce z 45 minuty Výmoly a Kociána, kdy Výmola nádherně vyvezl balón z naší poloviny a skvěle načasovanou přihrávkou vybídl k zakončení Kociána. Ten skóroval opět přesnou střelou k tyči. Kocián toto zakončení zopakoval ještě v 57. minutě a tím zkomletoval svůj hattrick. Zza zmínku pak stojí skvělý výkon Patrika Fabiána na levé straně zálohy.

TJ Vítkovice-Svinov – 1.BFK Frýdlant n. O.  0:3 kont. starší + 0:4 mladší