Hned dva naše mládežnické celky se v minulých dnech popraly v I. předkole o šanci postoupit do další fáze největšího a nejpopulárnějšího fotbalového turnaje v zemi – tzv. Ondrášovka Cup.

Nejlépe se dařilo mladším žákům (kategorie U12, ročník 2009 a mladší), kteří si ve své skupině, která se odehrála v Orlové, připsali na své konto dvě vítězství (s Orlovou a Příborem) a jednu remízu (s Brušperkem). Velká škoda, že právě duel s Brušperkem neskončil našim vítězstvím, to by totiž znamenalo postup do další fáze turnaje. I tak patří klukům pod vedením trenéra Jaroslava Rozkydala poděkování za vzornou reprezentaci našeho klubu i města.

O den dříve se o postup do druhého předkola statečně prala i naše starší přípravka. Ta odehrála zápasy své skupiny v Polance nad Odrou. A právě s ní kluci remizovali 4:4, což znamenalo pro ně krásné 4. místo.

1.předkolo Ondrášovka Cupu – kateg. mladší žáci U12 (3. místo)
Do 2. předkola postoupily dva nejlepší týmy (Akademie Vítkovice a 1.FC Poruba) + dále postoupí 7 nejlepších týmů z 3 míst ze všech kvalifikačních skupin 1. předkola.
Výsledky 1.BFK: – 1. FC Poruba 1:3, – FK Slavia Orlová 4:1, – Adademie Vítkovice 0:4, – SK Brušperk 1:1, – FK Primus Příbor 2:1.
Sestava: Žydel – Buček, Gola, Pešat, Nitra, Pyszko, Milata, A. Matýsek, Kocián, Vitásek, Fabián, Paleník, Pavelek. Trenér: Jaroslav Rozkydal.

1.předkolo Ondrášovka Cupu – kateg. přípravka U11 (4. místo)
Do 2. předkola postoupily dva nejlepší týmy (Poruba a Brušperk) + dále postoupí 9 nejlepších týmů z 3 míst ze všech kvalifikačních skupin 1. předkola.
Výsledky 1.BFK: – 1. FC Poruba 0:17, – SK Brušperk 2:8, – Adademie Vítkovice 2:8, – FK SK Polanka 4:4.
Sestava: Dezort – Mališ, Nitra, Pitřík, Pyszko, Smolík, Vach.

CzechEnglish