UHER CUP – předpřípravka

Na travnatém hřišti v Kozlovicích se v sobotu 19. září uskutečnil turnaj Uher Cup, který byl určen kategorii předpřípravek (ročník 2013 a mladší). Naši šikovní prckové se postupně střetli s Kozlovicemi, Příborem, Brušperkem, Raškovicemi, Frýdkem-Místkem a Havířovem. Všech šest zápasů kluci vyhráli s krásným celkovým skórem 107:19, když se o branky podělili: Adam Němec jich nastřílel 44, Damián Dezort 42, Jiří Vašíček 13 a Jan Lukeš 7.

Zleva stojí: Jan Lukeš, Damián Dezort, Adam Němec a Jiří Vašíček.

“Principem celého turnaje Uher Cup je nehrát s klukama na výsledek. Kluci jsou motivováni, aby nastříleli co nejvíce branek a vůbec neřešili ty inkasované,” prozradil trenér frýdlantských benjamínků David Lukeš.

Kromě turnaje Uher Cup probíhal v Kozlovicích souběžně i turnaj pro starší věkovou kategorii, tzv. Kozlík Cup. “Turnaje pro mladší přípravky jsme se neúčastnili. Zasáhli jsme pouze do turnaje předpřípravek, který se hrál systémem 3 vs 3 hráči bez brankáře a na hřišti s mantinely,” řekl David Lukeš.

Ten si pochvaloval celkovou organizaci. “Musím pochválit místní pořadatele, turnaj se opravdu vydařil. Nám před turnajem vypadli dva kluci, takže místo šesti hráčů jsme měli jen čtyři. Tři tedy hráli, jeden střídal, takže to bylo pro kluky hodně náročné. Zvlášť proto, že ostatní družstva střídala kompletní trojice. Klukům se ale dařilo, dokázali všechny zápasy vyhrát. Velmi dobré zápasy pak odehráli s Frýdkem-Místkem a Havířovem, kteří ukázali velkou kvalitu,” dodal ještě trenér Lukeš.

UHER FESTIVALY
Série turnajů pro děti předškolního věku přináší zápasy bez složitých pravidel, bez brankářů a taktických omezení, kterým kluci a holky ještě nemohou rozumět.
Nechceme počítat skóre a započítávat body do tabulky. Chceme, aby děti běhaly za míčem, smály se a radovaly z každého vstřeleného gólu.

CzechEnglish