MFK VÍTKOVICE – 1.BFK FRÝDLANT N. O. 1:3 (0:1)

Proti bývalému druholigovému celku vítězíme 3:1, ale nutno uznat, že utkání s Vítkovicemi bylo pro naše hochy náročné. “Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Musím uznat, že nás domácí v závěru prvního poločasu, ale také i na začátku toho druhého, přehrávali,” uznal sportovně kvalitu vítkovického celku trenér Martin Šrámek.

Ten se musel opět vypořádat s absencí několika hráčů, proto byl na lavičku náhradníků povolán dorostenec Plucnara a opět s kariérou se již jednou loučící Radim Wozniak. “Wozy nás dnes zachránil. Musím mu poděkovat, že nám přišel pomoci. Jsem s ním takto domluvený, že nám v případě nutnosti ještě v tomto půlroce vypomůže,” pochvaloval si Šrámek.

Frýdlant měl proti ostravskému celku dobrý vstup do zápasu, kdy si vytvořil pár nadějných příležitostí. Kučerovi, Švrčkovi, ale ani Soukupovi, nebylo dopřáno otevřít skóre utkání. “Domácí pak od takové pětadvacáté minuty hru vyrovnali, pak byli i místy lepší,” řekl frýdlantský lodivod. Krátce před přestávkou dostal ideálně míč do běhu Kučera, toho následně fauloval v pokutovém území mladý gólman Košec a pískala se penalta. Míč si vzal do ruky Wludyka, kterému jeho pokus nejprve vítkovický brankář zneškodnil, následná dorážka našeho útočníka už ale byla gólová – 0:1.

Vstup do druhého dějství vyšel naopak lépe domácím fotbalistům. Ti už po čtyřech minutách hry dokázali po úniku Václavíka a přesném zakončení Smékala vyrovnat na 1:1. “Inkasovaný gól nás ale paradoxně nakopl. Začali jsme totiž domácí přehrávat, navíc nám vyšlo střídání,” sdělil Šrámek. Ten totiž v 67. minutě poslal na hřiště zkušeného Wozniaka, který ihned přispěchal do vápna soupeře a po Wludykově rozehrané standardce nedal domácímu gólmanovi šanci – 1:2. Vítkovičtí se ještě nestačili otřepat z druhé inkasované branky, když Kučera vycvičil domácí obranu, naservíroval následně míč před branku a Juříčkovi nezbývalo nic jiného, než balón uklidit do opuštěné vítkovické branky – 1:3. “Po této brance už to byla jednoznačná záležitost. Měli jsme sice ještě pár šancí, ale jejich gólman nám vše zlikvidoval. Toho kluka musím pochválit, vždyť měl pouhých šestnáct let,” poukázal na domácího brankáře náš trenér Martin Šrámek, který dal v závěru střetnutí příležitost mladému dorostenci Davidu Plucnarovi, pro kterého to bylo druhé utkání za muže 1.BFK.

“Dnes jsme se porazili sami. První čtvrthodina sice patřila Frýdlantu, ovšem ve zbytku první půle jsme byli aktivnější a měli více ze hry, dostali jsem se i do několika šancí. Bohužel jsme však prohrávali a byť jsme po změně stran vyrovnali, tak pak jsme soupeři dva góly darovali. Ten první po nesmyslné standardce, kdy kluky nabádáme k tomu, aby zbytečně nefaulovali, bohužel opět chyba a trošku v tom měl prsty i brankář. Třetí gól zase po školácké chybě, kdy soupeř projde po lajně a dá míč na pětku, kde další hráč uklidí míč do prázdné brány. Je to škoda, chuť a síla u kluků byla, sami chtěli odčinit výsledek s Opavou. Zase si musíme chyby a situace rozebrat a připravit se na další zápas,” hodnotil střetnutí pro klubový web soupeře trenér MFK Robert Pištěk.

Ani v příštím týdnu se doma nepředstavíme, jelikož nás los posílá v nedělním ránu do Velkých Hoštic. Tam má svůj domovský stánek opavská rezerva. Zápas začíná v 10.15 hodin.

Branky: 49. Smékal – 41. Wludyka, 68. Wozniak, 71. Juříček. Rozhodčí: Pospíšil – Kouřílek, Šujan. ŽK: Košec, Němec, Stanojkovič, Macík – Škorík, Juříček. Diváci: 234.
Vítkovice: Košec – Kalfas, Macík, Němec, Rončka – Motyčka (84. Konečný) – Václavík (75. Paleček), Jaroň, Kouřil (68. Šindler) – Stanojkovič, Smékal. Trenér: Robert Pištěk.
Frýdlant: Prepsl – Střižík, Staněk, Švrček, Dvořák (57. Svatonský) – Škorík, Šafner (67. Wozniak), Juříček – Wludyka (77. Milar), Soukup (57. Velička), Kučera (88. Plucnara). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.