V Bohumíně to náš trenér A týmu Martin Šrámek velmi dobře zná. Narodil se tam, strávil tam své dětství, dlouho i za bohumínský celek kopal. Teď se však proti Bohumínu postavil jako soupeř a jako trenér 1.BFK dovedl svůj celek k zaslouženému vítězství 2:0, čímž bohumínský celek sesadil z vedoucí příčky divizní tabulky.

Martine, už je to přeci jen nějaký ten čas, ale pro tebe jsou určitě zápasy proti Bohumínu něčím výjimečné. Souhlasíš?

Určitě. Já jsem vlastně v Bohumíně vyrostl. Bydleli jsme sotva deset metrů od stadionu, ještě kdysi na Faji (část Bohumína), takže jsem byl na hřišti dennodenně. Tak tomu bylo do mých šestnácti let, kdy jsem přestoupil do Baníku Ostrava. Na Bohumín mám tedy hodně dobré vzpomínky. Navíc nynější jejich předseda je můj velký kamarád, stejně jako trenér Martin Špička. Znám i spoustu kluků, s Frantou Hanusem jsme dokonce za Bohumín kdysi hrávali a společně i vyrůstali. Někdy mi kluci zavolají a zajdu si s nimi zahrát za staré pány Bohumína. Teď jsme ale byli soupeři, takže mě určitě těší, že jsme je dokázali porazit, jelikož v minulé sezoně u nás vyhráli.

Nebylo to pouze vítězství nad Bohumínem, vy jste v podstatě porazili lídra soutěže, který doposud ztratil pouhé tři body…

Tak vždy porazit prvního je pěkné, ale ty tři body jsou úplně stejné s posledním i s prvním. Když pak někde zaváháme, tak by tyhle body ztratily na hodnotě. Teď jedeme do Havířova, určitě bychom chtěli od nich něco odvézt. V tom minulém týdnu se nám nedařilo, poprvé jsme propadli výsledkově, takže byla o to větší snaha ten nezdar odčinit. Týden jsme se na Bohumín pečlivě připravovali, což podle mě i vyšlo. Máme je nakoukané, speciálně jsme na tento zápas pozměnili naši sestavu.

Vyšlo to se vším všudy, nebo naopak ten silný vítr něco z vaší předzápasové taktiky změnil?

Tak na takový vítr se asi těžko někdo připraví. To musí každý fotbalista pak na hřišti zvládnout zcela sám. Poločas to máte s větrem, pak zase hrajete proti němu. Jde tam i o trochu té fotbalové chytrosti, abyste to s větrem nepřekopl a naopak (smích). Důležité pro nás bylo, že se konečně prosadil Bohdan Velička, který osm kol střelecky mlčel. Před zápasem jsem jej dokonce nominoval i na penaltu, na kterou obvykle nechodí a ona přišla. Proměnil ji, jsme moc spokojeni.

Přeci jen ale ten druhý poločas byl pro nás hodně specifický, jelikož díky tomu protivětru jsme se na polovinu soupeře moc nedostávali…

My jsme prakticky ani moc nepotřebovali hnát se vehementně za nějakým útočením a napadáním (smích). Bohumín se moc nesnažil nějak nás rozťukat, on se jen prostě dlouhým míčem chtěl dostat za naši obranu, my však na to byli dobře připraveni. Chtěli jsme ať míče rozehrávají jejich stopeři, a ne ať to hrají přes jejich krajní beky. Důležité rovněž bylo, že jsme pokryli Hanuse s Halaškou, což je základ pro každé mužstvo, které chce Bohumín potrápit. Tohle jsou totiž nadstandardní hráči a v situaci, kdy dostanou jen trochu prostoru, tak jsou pro soupeře hodně nebezpeční.

Určitě jsi před zápasem uvítal, že se do sestavy vrátili David Marek s Matějem Biolkem…

Oba nám vypadli po domácích zápasech. Matěj po Třinci a David po Novém Jičínu. Museli pak léčit svalová zranění. Byli sice již připraveni v minulém kole v Opavě, ale nechtěl jsem je do hry posílat, kdyby to nebylo vyloženě nutné. I proto jsem ještě oslovil o malou výpomoc Radima Wozniaka.

Předpokládám, že tě muselo potěšit i udržení čistého konta vzadu?

Samozřejmě, když tu nulu máte, tak jste nadmíru spokojeni. O té nule to ale všechno není. Důležité je vyhrát a někdy zkrátka ta nula může pomoci alespoň k bodu, když to skončí bezbrankovou remízou. Zatím se nám daří hlavně v domácím prostředí, kde jsme nastříleli už čtrnáct branek. To je pro nás důležité. Los k nám navíc nebyl příznivý, jelikož jsme před Bohumínem hráli pětkrát venku a jen třikrát doma. Teď hrajeme ještě doma s Frenštátem a Karvinou, škoda jen, že to bude nejspíš bez diváků. Hlavně proti Karviné by mě to mrzelo, jelikož oni patří k největším aspirantům na postup. Tohle by si nechtěl ujít asi žádný fanoušek. No a s Frenštátem je to vlastně derby.

Nechci se ptát, co si vyloženě o celé koronavirové situaci myslíš, ale co říkáš spíše na to, že zápasy teď budou muset být odehrány bez přítomnosti diváků?

To je smutné. Hlavně, když to teď pořád vidíte v televizi. Pokud na stadionu nikdo není, tak to bude mít spíš atmosféru přátelského zápasu. Ale moc se k tomu všemu vyjadřovat nechci. Asi každý má na to svůj názor. Nám nezbývá nic jiného než se tomu podřídit. Hlavně ať jsou všichni kluci v pořádku, aby se nedej bože nemuselo odkládat a podobně.

CzechEnglish